Pokud nastane potřeba, bude Tesla vyrábět ventilátory pro pacienty s koronavirem, slíbil Elon Musk

Pokud nastane potřeba, bude Tesla vyrábět ventilátory pro pacienty s koronavirem, slíbil Elon Musk

Pacienti u kterých se silně projeví nákaza koronavirem a s tím spojené i problémy s dýcháním, potřebují často k přežití přístroj s ventilátorem, kterým jim pomáhá dýchat. A protože v některých nemocnicích USA začíná být těchto přístrojů nedostatek, možná se vrhne na pomoc i samotná Tesla.

twitterové komunikaci totiž Elon Musk odpověděl, že Tesla je připravena pomoci s výrobou ventilátorů, které jsou podle něj mnohem jednodušší, než třeba HVAC systém pro Modely S a X nebo systém podpory života pro lidskou posádku v modulech SpaceX.

Zároveň ale upozornil, že výrobu není možná spustit okamžitě, ale že se spojí s týmy v New Yorku, kde je aktuálně potřeba největší. Takže uvidíme, jak moc se koronavirus v USA „rozjede“ a zda potřeba po těchto podpůrných přístrojích bude tak velká, že se do výroby bude muset zapojit i Tesla. Zatím se odhaduje, že větší nápor pacientů by mohl nastat v nejbližších týdnech.

Koronavirus online

[html: ]

Diskuze (71) Další článek: Firefox přestane podporovat protokol FTP, s vypínáním začne ve verzi 77

Témata článku: Koronavirus, SpaceX, Tesla Motors, COVID-19, Elon Musk, USA, Tesla, Výroba, Bude, Přístroj, Potřeba, Short, ACU, Ventil, March, Pacient, Slib, HVAC, New York, HVA, Ventilátor40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
MSLA tiskárna Anycubic Photon Mono X:  Zhmotní kostku, kterou na klasické 3D mašině nevyrobíte

MSLA tiskárna Anycubic Photon Mono X: Zhmotní kostku, kterou na klasické 3D mašině nevyrobíte

** Na jaře jsme si poprvé vyzkoušeli tisk typu MSLA na SL1 ** Teď nám do redakce dorazila mašina Photon Mono X za zlomek ceny ** Zvládne to samé co špičkové zařízení od Prusa Research?

Jakub Čížek
DIY3D tisk
16 míst na mapách Googlu a Microsoftu, které nesmíte vidět. Nahradily je čtverečky a mlha

16 míst na mapách Googlu a Microsoftu, které nesmíte vidět. Nahradily je čtverečky a mlha

** Internet se roky bavil umělé rozčtverečkovanými místy v mapách ** Postupně jich ale ubývá, nebo se jedná o běžné chyby ** Výjimkou je Evropa. Tady čtverečkujeme až až

Jakub Čížek
Mapy GoogleMapy