Policisté kvůli pandemii COVID-19 začínají používat speciální helmy s kamerami pro měření teploty

Policisté v různých zemích světa začínají nosit helmy, do nichž jsou zabudovány termální kamery. Ty jim umožňují odhalit jedince, kteří by teoreticky mohli trpět nemocí COVID-19.

Dotyčné přilby vyrobila čínská společnost KC Wearable a jsou vybaveny rovněž softwarem pro rozpoznávání obličeje. Podle dostupných informací je dosud nafasovali například strážci zákona v Dubaji či Itálii.

Globální šéf KC Wearable Jie Guo v rozhovoru Business Insider prohlásil, že kamery jsou vysoce přesné. Připustil však, že screening pohybujících se lidí představuje velkou výzvu.

Přinejlepším orientační výsledky?

To potvrdili i nezávislí odborníci, kteří uvedli, že skutečně přesný odečet teploty z bezkontaktního teploměru vyžaduje pečlivé zaměření na oční bulvy kontrolované osoby. Což na rušném chodníku není vůbec jednoduché.

Navzdory těmto okolnostem o helmy prý již projevila zájem celá řada zemí – včetně těch, jejichž obyvatelé na podobné zásahy do svého soukromí rozhodně nejsou zvyklí.

„Myslím, že nejspíš budeme muset provést některé krátkodobé úpravy našich životů, nejen proto, abychom chránili sebe, ale také proto, abychom chránili životy druhých,“ komentoval to Guo.

Diskuze (2) Další článek: Sphero se posouvá od výroby robůtků ze Star Wars. Vrhá se do technologií pro policii a armádu

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,