Policisté kvůli pandemii COVID-19 začínají používat speciální helmy s kamerami pro měření teploty

Policisté v různých zemích světa začínají nosit helmy, do nichž jsou zabudovány termální kamery. Ty jim umožňují odhalit jedince, kteří by teoreticky mohli trpět nemocí COVID-19.

Dotyčné přilby vyrobila čínská společnost KC Wearable a jsou vybaveny rovněž softwarem pro rozpoznávání obličeje. Podle dostupných informací je dosud nafasovali například strážci zákona v Dubaji či Itálii.

Globální šéf KC Wearable Jie Guo v rozhovoru Business Insider prohlásil, že kamery jsou vysoce přesné. Připustil však, že screening pohybujících se lidí představuje velkou výzvu.

Přinejlepším orientační výsledky?

To potvrdili i nezávislí odborníci, kteří uvedli, že skutečně přesný odečet teploty z bezkontaktního teploměru vyžaduje pečlivé zaměření na oční bulvy kontrolované osoby. Což na rušném chodníku není vůbec jednoduché.

Navzdory těmto okolnostem o helmy prý již projevila zájem celá řada zemí – včetně těch, jejichž obyvatelé na podobné zásahy do svého soukromí rozhodně nejsou zvyklí.

„Myslím, že nejspíš budeme muset provést některé krátkodobé úpravy našich životů, nejen proto, abychom chránili sebe, ale také proto, abychom chránili životy druhých,“ komentoval to Guo.

Diskuze (2) Další článek: Sphero se posouvá od výroby robůtků ze Star Wars. Vrhá se do technologií pro policii a armádu

Témata článku: Technologie, Koronavirus, COVID-19, Nositelnosti, Kamera, Policie, Itálie, Business insider, Guo, Měření teploty, Policista, MER, Helm, Kam, Měření, Tepl, Pandemie, Dubaj, Special, Teplota, Digitální kamery na Heureka.czNejošklivější telefony všech dob aneb když dáte designérům volnou ruku, skončí to fiaskem

Nejošklivější telefony všech dob aneb když dáte designérům volnou ruku, skončí to fiaskem

** Obludky, příšerky, monstra a paskvily mobilního světa ** Když dáte designérům volnou ruku, vrátí se to jako bumerang ** Zavzpomínejte s námi na nejošklivější telefony všech dob

Martin ChroustFilip Kůžel
TelefonyHistorieKuriozita
Vystřízlivění z předplatného. Mimo her s reklamami je to největší zlo, které mohlo mobily potkat

Vystřízlivění z předplatného. Mimo her s reklamami je to největší zlo, které mohlo mobily potkat

** Předplatné bylo před lety doménou streamovacích služeb ** Dnes na něj najíždí i vývojáři her a aplikací ** Peníze z vás dostávají po troškách, ale mnohem častěji

Martin Chroust
předplatnéMobilní aplikaceSmartphony
Starší smartphony poděkují. Google spouští archivaci aplikací, která ušetří až 60 % paměti

Starší smartphony poděkují. Google spouští archivaci aplikací, která ušetří až 60 % paměti

** Čekání na archivaci Android aplikací trvalo 9 měsíců ** Až v těchto dnech se tato funkce pomalu dostává do smartphonů ** Archivací ušetříte až 60 % paměti, kterou zabírala hra či aplikace

Martin Chroust
ArchivaceAndroid