Poptávka po autonomních doručovacích robotech „exponenciálně roste“

Společnost Starship Technologies, která se zabývá výrobou a provozováním autonomních robotických kurýrů, díky pandemii COVID-19 zažívá zlaté časy. Informoval o tom server TechCrunch.

„Poptávka po bezkontaktním doručování v posledních týdnech exponenciálně vzrostla,“ uvedl Ryan Tuohy z výše jmenované firmy.

Rozvoz zásilek pro většinu restaurací či obchodů samozřejmě stále zajišťují lidé. Tato práce však momentálně není právě bezpečná – zvlášť pro osoby bez vhodného ochranného vybavení.

„Pizzu vám přiveze robot“

Oproti tomu šestikoloví roboti Starship Technologies se smrtícím koronavirem SARS-CoV-2 nakazit nemůžou. Nevadí jim nepříznivé počasí a poradí si dokonce i s obrubníky.

Kromě toho je lze snadno dezinfikovat, čehož využívá například restaurace Venezia’s New York Style Pizza v arizonském Phoenixu. Ta s jejich pomocí dopravuje jídlo zákazníkům v okruhu cca 0,8 kilometrů.

„Je super jednoduché dělat s robotem, který nic neříká,“ konstatoval její manažer Renny Mitchell v rozhovoru pro místní televizní stanici Fox 10 Phoenix.

Diskuze (4) Další článek: Mapa nakažených podle okresů. Pravidelně aktualizováno

Témata článku: Technologie, Koronavirus, Doprava, Roboti, COVID-19, USA, Restaurace, Phoenix, Starship technologies, Poptávka, Robot, TechCrunch40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Co nám Apple na keynote zamlčel? Už známe i kapacity baterií nových iPhonů

Co nám Apple na keynote zamlčel? Už známe i kapacity baterií nových iPhonů

Apple Keynote každý rok přinese nálož novinek, které se pokouší zákazníkům přinést na zlatém podnose. Na prezentaci nám Apple ukáže vždy jen to co se mu hodí a až s odstupem se ukáží nějaké důležité věci, které nám zamlčel.

Martin ChroustMartin Miksa
KeynoteiPadiPhone
Recenze filmu Duna. Kultovní sci-fi, na které určitě běžte do kina, než je zase zavřou

Recenze filmu Duna. Kultovní sci-fi, na které určitě běžte do kina, než je zase zavřou

Star Wars pro dospělé, u nichž nás režisér Denis Villeneuve přesvědčuje intenzitou a naléhavostí své autorské vize, jak zprostředkovat románovou mytologii.

Marek Čech
Recenze filmů