Poptávka po autonomních doručovacích robotech „exponenciálně roste“

Společnost Starship Technologies, která se zabývá výrobou a provozováním autonomních robotických kurýrů, díky pandemii COVID-19 zažívá zlaté časy. Informoval o tom server TechCrunch.

„Poptávka po bezkontaktním doručování v posledních týdnech exponenciálně vzrostla,“ uvedl Ryan Tuohy z výše jmenované firmy.

Rozvoz zásilek pro většinu restaurací či obchodů samozřejmě stále zajišťují lidé. Tato práce však momentálně není právě bezpečná – zvlášť pro osoby bez vhodného ochranného vybavení.

„Pizzu vám přiveze robot“

Oproti tomu šestikoloví roboti Starship Technologies se smrtícím koronavirem SARS-CoV-2 nakazit nemůžou. Nevadí jim nepříznivé počasí a poradí si dokonce i s obrubníky.

Kromě toho je lze snadno dezinfikovat, čehož využívá například restaurace Venezia’s New York Style Pizza v arizonském Phoenixu. Ta s jejich pomocí dopravuje jídlo zákazníkům v okruhu cca 0,8 kilometrů.

„Je super jednoduché dělat s robotem, který nic neříká,“ konstatoval její manažer Renny Mitchell v rozhovoru pro místní televizní stanici Fox 10 Phoenix.

Diskuze (4) Další článek: Mapa nakažených podle okresů. Pravidelně aktualizováno

Témata článku: Technologie, Koronavirus, Doprava, USA, Roboti, COVID-19, Poptávka, Robot, TechCrunch, Restaurace, Phoenix, Starship technologies, MitchelVědci zkoumali přesnost měření stavby těla u hodinek od Samsungu. Výsledky všechny překvapily

Vědci zkoumali přesnost měření stavby těla u hodinek od Samsungu. Výsledky všechny překvapily

** Chytré hodinky běžně bereme jako informativní měřidla ** Jak si však stojí ve srovnání s profesionálními měřiči ** Při měření stavby těla se na hodinky můžete spolehnout

Martin Chroust
Galaxy Watch4Měření
Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2
To si už předem říkalo o malér. Krátce po půlnoci koupil 300 iPhonů, hned za rohem ho přepadli a přišel o miliony

To si už předem říkalo o malér. Krátce po půlnoci koupil 300 iPhonů, hned za rohem ho přepadli a přišel o miliony

** Půlnoční nákup iPhonů není dobrý nápad ** Kupujícího v New Yorku po cestě z Apple Storu přepadli ** Odcizili mu pytel s iPhony v hodnotě 95 tisíc dolarů!

Martin Chroust
USAiPhone
Konec českého poskytovatele internetu v přímém přenosu. Připomíná to krachující energetické firmy
Lukáš Václavík
CETINPoskytovatelé internetuPřipojení k internetu