Porsche přihodí ke svému elektromobilu Taycan tři roky bezplatného nabíjení

Letos hodlá německá automobilka Porsche zahájit výrobu svého prvního elektromobilu Taycan. Potenciální zákazníky bude lákat nejen na nesporné sportovní ambice, ale i tři roky bezplatného nabíjení. Benefit pochopitelně bude zahrnut v konečné ceně vozidla.

Pokud jste se právě odhodlaně vydali do autosalonu Porsche, pak zadržte! Tisková zpráva totiž uvádí, že nabídka bezplatného nabíjení platí pouze na území Spojených států amerických v rámci sítě nabíjecích stanic Electrify America.

Novopečení majitelé Taycanu dostanou neomezený počet půlhodinových nabití s platností na tři roky. K čerpání budou moci využít více než tři stovky dálničních nabíjecích stanic ve 42 státech a 184 městských stanic v sedmnácti metropolích po celé zemi. V průměru je na každé stanici připraveno pět nabíjecích stojanů.

Energie na 100 km za 4 minuty

Porsche také oznámilo svůj záměr investovat přibližně 70 milionů dolarů (asi 1,6 miliardy korun) do budování nabíjecí infrastruktury. Od července tak bude možné načerpat energii ve všech 191 prodejnách německé automobilky na území USA, kde budou k dispozici rychlé nabíječky.

Supersport Porsche Taycan je vybaven baterii, která je schopna absorbovat energii až 350 kW, což je třikrát více než zvládá Tesla. Nabíječkou s výstupním napětím 800 voltů lze za pouhé čtyři minuty elektromobil nabít natolik, že bude schopen ujet bezmála sto kilometrů, což je v současnosti špičková hodnota.

Ačkoli se sériová výroba Taycanu teprve připravuje, německý výrobce již musel z důvodu vysoké poptávky zdvojnásobit plánovanou výrobní kapacitu ze 20 tisíc na 40 tisíc kusů ročně. Zatím nebyla oznámena ani cena, která by dle neoficiálních zdrojů měla začínat na 75 000 dolarech (1,7 milionů korun), cenovka nejvyšší verze se má pohybovat kolem 130 000 dolarů (2,9 milionů korun).

Diskuze (17) Další článek: AMD vytáhne z nového Radeonu VII více FPS díky DirectML. Je to odpověď na DLSS od Nvidie

Témata článku: Technika, Doprava, Elektromobily, USA, Automobily, Energie, Akumulátory, Porsche, Stanice, Nabíječka, Nabíjení, Electrify America, SVE, TRI, Nabíjecí stanice, Německá automobilka, Elektro, Elektromobil, Tesla, Dolar, TaycanVypadá jako iPhone 14 Pro Max, ale zdání klame. Čínská kopie však stojí jen dvacetinu toho, co originál

Vypadá jako iPhone 14 Pro Max, ale zdání klame. Čínská kopie však stojí jen dvacetinu toho, co originál

** Kopii iPhonu 14 Pro Max dnes pořídíte o 90% levněji, než originál ** Krabička je stejná, telefon má samozřejmě jiný hardware i výkon ** I přesto máte pocit, že držíte skutečný iPhone

Martin Chroust
ČínaKopie
Jak je možné, že plachetnice pluje třikrát rychleji než vítr, který ji pohání

Jak je možné, že plachetnice pluje třikrát rychleji než vítr, který ji pohání

** Některé závodní trimarány překonají rychlost větru, který je pohání ** Jak je něco takového vůbec možné? Neporušují zákony fyziky? ** Ale vůbec ne. Stačí si připomenout sčítání vektorů

Jakub Čížek
JachtaFyzikaTechnologie
Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2
Konec českého poskytovatele internetu v přímém přenosu. Připomíná to krachující energetické firmy
Lukáš Václavík
CETINPoskytovatelé internetuPřipojení k internetu