Postavte si z Lega DeLorean. Novou stavebnici musí mít každý fanoušek trilogie Návrat do budoucnosti

Pokud patříte k fandům kultovní sci-fi komedie Návrat do budoucnosti (Back to the Future), pak vám jistě nemusíme představovat DeLorean. V případě, že se nějakou náhodou v tomto tématu neorientujete, pak vězte, že se jednalo o sportovní automobil se zabudovaným strojem času.

V roce 2013 vydal dánský výrobce hraček Lego stavebnici Back to the Future Time Machine. Byl to jeden z prvních produktů, jež vznikly v rámci projektu Lego Ideas, který umožnil tvůrcům z celého světa předkládat své nápady ke schválení veřejnosti a k případné výrobě. Tato sada byla dlouho vyprodaná a na aukčních webech se dnes prodává za mnohonásobek původní ceny 34,99 dolaru.

DeLorean z Lega

Pro ty, kteří to nestihli, je nyní možnost získat stavebnici DeLoreanu, aniž by k tomu byl potřeba stroj času. Lego totiž 1. dubna vypustí do prodeje novou stavebnici Stroj času z Návratu do budoucnosti s katalogovým číslem 10 300.

Aktuální verze je hned v několika směrech působivější než původní sada z roku 2013, která obsahovala 401 kostek. Nový model se skládá z 1 872 kostek a po sestavení měří na délku 35 centimetrů, na šířku 19 centimetrů a na výšku 12 centimetrů.

Tři verze v jedné krabici

Sada obsahuje dílky, z nichž lze sestavit libovolný ze strojů času, které se od sebe v jednotlivých dílech trilogie mírně lišily. Můžete se pustit do stavby původního stroje, verze se skládacími koly, nebo varianty se stylovými pneumatikami a panelem pro nastavení času ze třetího dílu.

Automobil má vyklápěcí dveře, přes které se lze podívat na přístrojovou desku s časovými údaji, a nechybí ani svítící kostka proudového kondenzátoru. Součástí sady jsou také minifigurky lehce šíleného vědce Emmetta „Doca“ Browna a Martyho McFlye. Nechybí různé poznávací značky, hromosvod a další drobnosti, jako je banán či plechovka piva.

Legendární automobil bude možné pořídit na oficiálním e-shopu Lego za částku 4 499 Kč. Stavebnice není určena dětem – výrobce ji deklaruje jako vhodnou pro osoby starší osmnácti let.

Diskuze (6) Další článek: Facebook chtěl lidem zabezpečit účty, ale počínal si jako spammer-amatér. Teď řeší problémy

Témata článku: Budoucnost, Hudba, filmy, seriály, Automobily, Lego, Stavebnice, Sci-fi, Hračka, Stroj času, Nová stavebnice, Stroj, DeLorean, Sada, Brown, Trilogie, Lego Ideas, Hračky na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Pokročilá metoda zabezpečení mobilů mizí. Proč se přestal používat skener oční duhovky?

Pokročilá metoda zabezpečení mobilů mizí. Proč se přestal používat skener oční duhovky?

** Koronavirus na několik měsíců vyřadil z provozu skenery obličeje ** Měly problém u uživatelů s nasazenou rouškou ** Samsung měl už před lety vlastní řešení, které ale opouští

Martin Chroust
GalaxyOční skenerHistorie
Pod drobnohledem. Čtečky otisků prstů na smartphonech a to, co jste o nich možná nevěděli

Pod drobnohledem. Čtečky otisků prstů na smartphonech a to, co jste o nich možná nevěděli

** Čtečky otisků prstů máme ve smartphonech déle než 20 let ** Jaké máme druhy, a jak vlastně fungují? ** Ten, kdo je nejvíce rozšířil od nich naopak upustil

Martin Miksa
Čtečka otisků v displejiČtečka otisků prstůSmartphony
Prohlédněte si 1600 ruských základen na detailní družicové mapě. Rezavějící Kuzněcov, Moskva i raketoplán Bajkal

Prohlédněte si 1600 ruských základen na detailní družicové mapě. Rezavějící Kuzněcov, Moskva i raketoplán Bajkal

** Google má kvalitní družicové snímky Ruska ** Najdete na nich i tu poslední ruskou vojenskou základnu ** Nadšenci jich lokalizovali už okolo 1 600

Jakub Čížek
RuskoArmádaMapy
Izraelský obrněnec ROBUST autonomně bojuje proti pěchotě i tankům

Izraelský obrněnec ROBUST autonomně bojuje proti pěchotě i tankům

** Izraelský zbrojní gigant Elbit Systems nedávno představil střední obrněné vozidlo ROBUST ** To je určeno pro pokročilý autonomní boj proti pěchotě i obrněným vozidlům ** Nový obrněnec by měl operovat s vysokou mírou autonomie, za každého počasí a prakticky v každém terénu

Stanislav Mihulka
IzraelVojenstvíRoboti