Přejídání není prvotní příčinou obezity. Důležité je i to, jaké potraviny konzumujeme

  • Stoleté dogma o nevyrovnané energetické bilanci jako hlavní příčině obezity bylo zpochybněno
  • Podle nové studie za pandemií obezity stojí nežádoucí změny v balanci hormonů a následné poruchy metabolismu
  • Důležité tedy není jen to, kolik potravin sníme, ale také jaké potraviny konzumujeme

Staletý „model energetické rovnováhy“ říká, že k přibývání na váze dochází, protože lidé přijímají s potravou více energie, než kolik jí vydávají. Kritici tento model viní ze zavádění principů fyziky do fyziologie a ignorování biologických mechanismů, které jsou pravou příčinou nežádoucích přírůstků tělesné hmotnosti.

Americký endokrinolog David Ludwig působící na Boston Children's Hospital a který je zároveň profesorem na Harvard Medical School přichází spolu s dalšími experty se sacharido-inzulínovým modelem obezity. Obezitu vysvětlují jako metabolickou poruchu vyvolanou mnohem víc tím, co jíme, než tím, kolik toho sníme.

Ludwig a spol. jsou přesvědčeni, že s obezitou bojujeme špatně, když nabádáme lidi, aby méně jedli a více cvičili. I proto výskyt obezity a nemocí souvisejících s obezitou ve společnosti narůstají.

Autoři článku dokládají závažnost situace údaji ze Spojených států, kde obezita postihuje více než 40% dospělých Američanů. Ti čelí vyššímu riziku kardiovaskulárních chorob, mozkové mrtvice, diabetu 2. typu a některých typů rakoviny.

Podle údajů Českého statistického úřadu trpí obezitou 18,5 % obyvatel České republiky, z toho téměř 20 % mužů a 18 % žen. Nadváhu má 47 % mužů a 33 % žen. Přitom 40 % dospělých Čechů se nevěnuje žádné sportovní ani rekreační pohybové aktivitě. Více se pohybu věnují muži než ženy, ty jsou naopak důslednější v dodržování zásad zdravé výživy.

Diskuze (19) Další článek: Nové grafické ovladače od Nvidie podporují Windows 11, DLSS pro 28 dalších her a přibylo i DLAA

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , ,