Kola | Cyklistika | Jeep

Překvapení od Jeepu: automobilka chystá terénní elektrické kolo pro extrémní dobrodružství

Ve Spojených státech proběhlo v noci na pondělí finále ligy amerického fotbalu známé jako Super Bowl. Protože se jedná o jeden z nejsledovanějších přenosů, jsou v jeho průběhu vysílány reklamy natočené speciálně za účelem odvysílání během této události. Za kratičký reklamní spot přitom inzerenti zaplatí částku v řádech milionů dolarů.

Jedním z inzerentů byla letos automobilka Jeep, která pro reklamu na nejnovější terénní vůz Gladiator najala herce a komika Billa Murraye. Zahraniční média však nejvíce ze všeho zaujal asi tři sekundy trvající záběr, kde hlavní protagonista veze sviště na elektrickém kole.

Jeepem v jedné stopě

Elektrické kolo nese prostý název Jeep e-Bike a podrobnosti o něm lze najít na nově spuštěném webu distributora elektrických jízdních kol QuietKat jeepe-bike.com. Má se jednat o nejvýkonnější kolo s výkonem motoru 750 wattů, zavěšením Fire-Link a robustními pneumatikami, jež by měly zvládnout i drsnější stezky.

Server Electrek vyslovuje přesvědčení, že bicykl bude pohánět čínský elektromotor Bafang M620 s výkonem až 1,6 kilowattů a točivým momentem 160 Nm. Jeho skutečný výkon však bude snížen, aby nedocházelo k nadměrnému zatěžování pohonného ústrojí, zejména řetězu.

Předpokládaný dojezd na jedno nabití se pohybuje přes 60 kilometrů. K zastavení slouží, soudě z fotografií a videa, kvalitní hydraulické kotoučové brzdy značky Magura nebo Tektro Dorado. Už z výběru komponent je jasné, že kolo nebude levné. Jeho primární cílovou skupinou mají být majitelé automobilů značky Jeep.

Jeep e-Bike

Samotná reklama je inspirována romantickou komedií Na Hromnice o den více (Groundhog Day) z roku 1993. Hlavním protagonistou je moderátor počasí, kterého hraje Bill Murray, jež se ocitne v časové smyčce, kvůli které se opakovaně probouzí do stále stejného dne.

Reklamní spot je v podstatě zkrácenou verzí filmu, kdy se Murray probouzí do téhož dne, který pokaždé využije k projížďce Jeepem Gladiator ve společnosti sviště Phila. Ve 40. sekundě pak veze zvíře v košíku elektrického kola. Hlavní myšlenku klipu se divák dozví v jeho závěru: žádný den s Gladiatorem nebude stejný.

Prodeje elektrického kola Jeep e-Bike budou zahájeny v červnu tohoto roku. Pak se snad dozvíme odpověď na zásadní otázku: podílí se Jeep nějakým způsobem na vývoji tohoto jízdního kola, nebo mu jen propůjčil svou nálepku?

Diskuze (8) Další článek: Kumulativní záplata, která měla opravit potíže s Průzkumníkem, způsobuje některým uživatelům nové problémy

Témata článku: USA, Sport, Elektřina, Kola, Cyklistika, Turistika, Jeep, Elektrické kolo, Kolo, Dobrodružství, Quiet, Automobilka, Dobro, Bowl, Super Bowl


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4

Nejjednodušší cesta, jak nepřijít o data: nastavte si zálohování a zapomeňte

Nejjednodušší cesta, jak nepřijít o data: nastavte si zálohování a zapomeňte

** Přijít o důležitá data je jednodušší, než si umíte představit ** To, zda a jak snadno je získáte zpět, záleží především na vás ** Když si nastavíte zálohování, může to být otázka několik minut

Karel Kilián | 32

Co když chce Microsoft nahradit Windows Linuxem. Dokážete si to představit?

Co když chce Microsoft nahradit Windows Linuxem. Dokážete si to představit?

** Windows už dávno nejsou pilířem podnikání Microsoftu ** Mnohem více mu vydělává cloud ** Pojďme si trošku zaspekulovat, kam až by to mohlo zajít

Jakub Čížek | 94

Otestovali jsme 8 mobilů do 8 000 Kč: rozdíly ve výkonu jsou ohromné

Otestovali jsme 8 mobilů do 8 000 Kč: rozdíly ve výkonu jsou ohromné

** Mobil za 8 000 Kč uspokojí většinu uživatelů ** Klasické foťáky stačí, širokáče ale zklamaly ** Zásadní jsou rozdíly ve výkonu

Časopis Computer | 4