Cyklistika | Kola | Jeep

Překvapení od Jeepu: automobilka chystá terénní elektrické kolo pro extrémní dobrodružství

Ve Spojených státech proběhlo v noci na pondělí finále ligy amerického fotbalu známé jako Super Bowl. Protože se jedná o jeden z nejsledovanějších přenosů, jsou v jeho průběhu vysílány reklamy natočené speciálně za účelem odvysílání během této události. Za kratičký reklamní spot přitom inzerenti zaplatí částku v řádech milionů dolarů.

Jedním z inzerentů byla letos automobilka Jeep, která pro reklamu na nejnovější terénní vůz Gladiator najala herce a komika Billa Murraye. Zahraniční média však nejvíce ze všeho zaujal asi tři sekundy trvající záběr, kde hlavní protagonista veze sviště na elektrickém kole.

Jeepem v jedné stopě

Elektrické kolo nese prostý název Jeep e-Bike a podrobnosti o něm lze najít na nově spuštěném webu distributora elektrických jízdních kol QuietKat jeepe-bike.com. Má se jednat o nejvýkonnější kolo s výkonem motoru 750 wattů, zavěšením Fire-Link a robustními pneumatikami, jež by měly zvládnout i drsnější stezky.

Server Electrek vyslovuje přesvědčení, že bicykl bude pohánět čínský elektromotor Bafang M620 s výkonem až 1,6 kilowattů a točivým momentem 160 Nm. Jeho skutečný výkon však bude snížen, aby nedocházelo k nadměrnému zatěžování pohonného ústrojí, zejména řetězu.

Předpokládaný dojezd na jedno nabití se pohybuje přes 60 kilometrů. K zastavení slouží, soudě z fotografií a videa, kvalitní hydraulické kotoučové brzdy značky Magura nebo Tektro Dorado. Už z výběru komponent je jasné, že kolo nebude levné. Jeho primární cílovou skupinou mají být majitelé automobilů značky Jeep.

Jeep e-Bike

Samotná reklama je inspirována romantickou komedií Na Hromnice o den více (Groundhog Day) z roku 1993. Hlavním protagonistou je moderátor počasí, kterého hraje Bill Murray, jež se ocitne v časové smyčce, kvůli které se opakovaně probouzí do stále stejného dne.

Reklamní spot je v podstatě zkrácenou verzí filmu, kdy se Murray probouzí do téhož dne, který pokaždé využije k projížďce Jeepem Gladiator ve společnosti sviště Phila. Ve 40. sekundě pak veze zvíře v košíku elektrického kola. Hlavní myšlenku klipu se divák dozví v jeho závěru: žádný den s Gladiatorem nebude stejný.

Prodeje elektrického kola Jeep e-Bike budou zahájeny v červnu tohoto roku. Pak se snad dozvíme odpověď na zásadní otázku: podílí se Jeep nějakým způsobem na vývoji tohoto jízdního kola, nebo mu jen propůjčil svou nálepku?

Diskuze (8) Další článek: Kumulativní záplata, která měla opravit potíže s Průzkumníkem, způsobuje některým uživatelům nové problémy

Témata článku: USA, Sport, Elektřina, Turistika, Cyklistika, Kola, Jeep, Dobrodružství, Dobro, Super Bowl, Automobilka, Kolo, Elektrické kolo, Bowl


Určitě si přečtěte

Nový Edge je opravdu Chrome! Prohnali jsme prohlížeče benchmarky i vlastním unikátním testem

Nový Edge je opravdu Chrome! Prohnali jsme prohlížeče benchmarky i vlastním unikátním testem

** Nový Edge je postavený na Chromiu ** Prohnali jsme ho benchmarky a srovnali s ostatními ** Potvrdily nám, že je prakticky stejný jako Chrome a Opera

Jakub Čížek | 65

Chyba roku 2038 způsobí problémy, počítače dnes totiž stárnou příliš pomalu

Chyba roku 2038 způsobí problémy, počítače dnes totiž stárnou příliš pomalu

** Loni ajťáky vystrašilo přetečení GPS čítače týdnů ** Nemělo se stát vůbec nic, ale svět opět nebyl připravený ** Za 18 let nás ale čeká ještě něco mnohem většího

Jakub Čížek | 66

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

** Speedtest stále častěji měří jen rychlost na poslední míli ** Ta však ale neodpovídá reálnému surfování ** Jak se tedy pokusit změřit tu skutečnou?

Jakub Čížek | 85

12 nejšílenějších programovacích jazyků, ze kterých vám praskne hlava

12 nejšílenějších programovacích jazyků, ze kterých vám praskne hlava

** Myslíte si, že umíte programovat? ** Ale prosím vás, zkuste jazyk Wenyan nebo Malbolge ** Z ezoterických jazyků zešílíte, nebo vás zaměstnají v Googlu

Jakub Čížek | 22

10 skrytých nastavení prohlížeče Google Chrome, která se můžou hodit

10 skrytých nastavení prohlížeče Google Chrome, která se můžou hodit

** Prohlížeč Google Chrome ukrývá mnoho zajímavých možností ** Našli jsme deset nejzajímavějších skrytých nastavení ** Můžete si například výrazně vylepšit práci s kartami

Karel Kilián | 18