Překvapení od Jeepu: automobilka chystá terénní elektrické kolo pro extrémní dobrodružství

Ve Spojených státech proběhlo v noci na pondělí finále ligy amerického fotbalu známé jako Super Bowl. Protože se jedná o jeden z nejsledovanějších přenosů, jsou v jeho průběhu vysílány reklamy natočené speciálně za účelem odvysílání během této události. Za kratičký reklamní spot přitom inzerenti zaplatí částku v řádech milionů dolarů.

Jedním z inzerentů byla letos automobilka Jeep, která pro reklamu na nejnovější terénní vůz Gladiator najala herce a komika Billa Murraye. Zahraniční média však nejvíce ze všeho zaujal asi tři sekundy trvající záběr, kde hlavní protagonista veze sviště na elektrickém kole.

Jeepem v jedné stopě

Elektrické kolo nese prostý název Jeep e-Bike a podrobnosti o něm lze najít na nově spuštěném webu distributora elektrických jízdních kol QuietKat jeepe-bike.com. Má se jednat o nejvýkonnější kolo s výkonem motoru 750 wattů, zavěšením Fire-Link a robustními pneumatikami, jež by měly zvládnout i drsnější stezky.

Server Electrek vyslovuje přesvědčení, že bicykl bude pohánět čínský elektromotor Bafang M620 s výkonem až 1,6 kilowattů a točivým momentem 160 Nm. Jeho skutečný výkon však bude snížen, aby nedocházelo k nadměrnému zatěžování pohonného ústrojí, zejména řetězu.

Předpokládaný dojezd na jedno nabití se pohybuje přes 60 kilometrů. K zastavení slouží, soudě z fotografií a videa, kvalitní hydraulické kotoučové brzdy značky Magura nebo Tektro Dorado. Už z výběru komponent je jasné, že kolo nebude levné. Jeho primární cílovou skupinou mají být majitelé automobilů značky Jeep.

Jeep e-Bike

Samotná reklama je inspirována romantickou komedií Na Hromnice o den více (Groundhog Day) z roku 1993. Hlavním protagonistou je moderátor počasí, kterého hraje Bill Murray, jež se ocitne v časové smyčce, kvůli které se opakovaně probouzí do stále stejného dne.

Reklamní spot je v podstatě zkrácenou verzí filmu, kdy se Murray probouzí do téhož dne, který pokaždé využije k projížďce Jeepem Gladiator ve společnosti sviště Phila. Ve 40. sekundě pak veze zvíře v košíku elektrického kola. Hlavní myšlenku klipu se divák dozví v jeho závěru: žádný den s Gladiatorem nebude stejný.

Prodeje elektrického kola Jeep e-Bike budou zahájeny v červnu tohoto roku. Pak se snad dozvíme odpověď na zásadní otázku: podílí se Jeep nějakým způsobem na vývoji tohoto jízdního kola, nebo mu jen propůjčil svou nálepku?

Diskuze (8) Další článek: Kumulativní záplata, která měla opravit potíže s Průzkumníkem, způsobuje některým uživatelům nové problémy

Témata článku: USA, Sport, Elektřina, Cyklistika, Kola, Turistika, Jeep, Dobrodružství, Elektrické kolo, GIP, Dobro, Automobilka, Super Bowl, Magura, Kolo, Quiet, E-Bike, Bowl, Sportovní potřeby na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Windows 8 je nejnenáviděnější systém. Microsoft v něm ale zpackal jen jednu věc (Podcast Živě)
Lukáš VáclavíkPetr Urban
Podcast ŽivěWindows 8Microsoft StoreMicrosoft
Geneticky modifikovaný hlodavec má lepidlo místo šroubků. Pitva myši Apple Magic Mouse

Geneticky modifikovaný hlodavec má lepidlo místo šroubků. Pitva myši Apple Magic Mouse

I tak obyčejnou věc, jako je myš, lze udělat jinak. První generace Apple Magic Mouse z roku 2009 je toho důkazem.

Jiří Kuruc
MyšiPitvaApple
Vyzkoušeli jsme betu One UI 5 nad Androidem 13. Novinek je mnoho, další budou přibývat

Vyzkoušeli jsme betu One UI 5 nad Androidem 13. Novinek je mnoho, další budou přibývat

** Samsung spustil betaverzi One UI 5 nad Androidem 13 ** Beta funguje v Německu, Koreji a v USA, ale stáhnout si ji můžete i vy ** Vy jsme si ji už vyzkoušeli a přidáváme kompletní přehled změn

Martin Chroust
One UIBeta
Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

** Nejteplejší místo na Zemi nemusí být to nejnebezpečnější ** Největším zabijákem se stane až mix tepla a vlhkosti ** Asie se nebezpečně přiblížila hraniční hodnotě 35 °C twb

Jakub Čížek
MeteorologieGlobální oteplování
Izraelský obrněnec ROBUST autonomně bojuje proti pěchotě i tankům

Izraelský obrněnec ROBUST autonomně bojuje proti pěchotě i tankům

** Izraelský zbrojní gigant Elbit Systems nedávno představil střední obrněné vozidlo ROBUST ** To je určeno pro pokročilý autonomní boj proti pěchotě i obrněným vozidlům ** Nový obrněnec by měl operovat s vysokou mírou autonomie, za každého počasí a prakticky v každém terénu

Stanislav Mihulka
IzraelVojenstvíRoboti
V nitru DJI Mini 3 Pro: Ten dron je větší záhada než tajemný hrad v Karpatech [galerie]

V nitru DJI Mini 3 Pro: Ten dron je větší záhada než tajemný hrad v Karpatech [galerie]

** Létá skvěle, fotí slušně a má autopilota ** Jak se to všechno podařilo vtěsnat do 249 gramů? ** Podívejte se na rozborku nejlepšího dronu letošní sezóny

Jakub Čížek
KvadrokoptéraDJIDrony