Přijedou, otočí se a odjedou. Autonomní vozy Waymo dráždí obyvatele bezvýznamné slepé ulice

Již deset let testuje Waymo (dceřiná společnost Alphabetu) v ulicích San Franciska své autonomní vozy. V poslední době vyvolala pozornost změna v trasování, kvůli které samořídící automobily začaly mířit do slepé ulice v klidné části města. Netrvalo dlouho a zvýšeného počtu autonomních aut si začali všímat místní obyvatelé, kteří na tuto skutečnost upozornili televizní stanici CBS.

Reportéři se vydali do ulice 15th Avenue, aby zjistili, proč se tam objevuje tolik autonomních vozů Waymo, otáčí se a následně zase odjíždí. Od místních obyvatel zjistili, že do slepé ulice přijíždí až padesát samořídících aut denně – někdy se objevují každých pět minut.

Přijedou, otočí se a odjedou

Zrovna v okamžiku, kdy byl štáb CBS na místě, viděl, jak se v ulici objevilo několik vozů Waymo najednou. To způsobilo, že autonomní vozidla musela čekat v řadě, každé z nich se postupně na několik pokusů otočilo a následně odjelo stejnou cestou, kterou přijelo.

Místní obyvatelé se dokonce obrátili na řidiče (či přesněji řečeno operátory) těchto vozů, aby se zeptali, proč si vozidla oblíbila právě jejich ulici. Řidiči to nevědí a místním obyvatelům tvrdí, že auto je tak zřejmě naprogramováno a že jako operátoři dělají jen svou práci, tedy sedí za volantem a jedou tam, kam je auto zaveze.

Mluvčí Wayma sdělil BBC, že vozidla občas zajíždějí do některé z takzvaných „pomalých ulic“, které mají omezit dopravu v některých obytných oblastech, a dodal: „Řidič Waymo dodržoval stejná pravidla silničního provozu, jaká musí dodržovat každé auto.“

Bez komentáře celou „kauzu“ nemohl nechat Elon Musk – šéf společnosti Tesla vyrábějící elektromobily, jejíž vozy obsahují sadu pokročilých funkcí pro asistenci řidiče. Na tuto poněkud bizarní situaci reagoval na Twitteru prostým: „Haha“.

Zdá se zvláštní, že navzdory rozlehlosti San Francisca a množství ulic v tomto velkoměstě tolik vozidel Waymo stále vjíždí do této konkrétní slepé ulice. „Určitě na tomhle malém kousku země něco zkoumají,“ uvažovala jedna z místních obyvatelek.

Diskuze (24) Další článek: Záhadné rádiové signály vycházející z centra naší galaxie se vymykají všemu, co dosud známe

Témata článku: Technika, Umělá inteligence, Doprava, Elon Musk, Autonomní vůz, Twitter, USA, Alphabet, Waymo, Operátor, Místní obyvatelé, Wayma, Vozidlo, Řidič, BBC, Ulice, Tesla, CBS, Slepá ulice, Obyvatelé, San Francisco, VůzPozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

** Už několik měsíců platí nová daňová pravidla pro zásilky nejen z Asie ** Tkaničky z AliExpressu mohou být stále laciné ** Musíte ale zvolit správného dopravce, jinak poště zaplatíte 150 Kč

Jakub Čížek
E-shopyAliExpress
Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

** Klinická studie zkoumala vliv antidepresiva fluvoxamin na covid-19 ** Počet úmrtí souvisejících s covidem-19 klesl zhruba o 90 % ** Potřeba intenzivní lékařské péče se snížila zhruba o 65 %

Karel Kilián
COVID-19LékyDepreseMedicína
Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2
Nekonečný projekt Star Citizen vydělal už přes 400 milionů dolarů

Nekonečný projekt Star Citizen vydělal už přes 400 milionů dolarů

Skončí někdy tato finanční výprava fanoušků?

Michal Maliarov
ByznysSimulátory
Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

Marek Čech
Filmy a seriály
Jeden z nejpodivnějších objektů ve Sluneční soustavě odpálil další explozi

Jeden z nejpodivnějších objektů ve Sluneční soustavě odpálil další explozi

** Kometa 29P/Schwassmann–Wachmann je pozoruhodná tím, že víceméně pravidelně vybuchuje ** A letos se vyloženě předvádí ** V srpnu odpálila pořádnou erupci, v září doslova supererupci a 24. října následovala další velice silná exploze

Stanislav Mihulka
AstronomieKomety
Nový deníček ze sci-fi Starfield láká do vesmírných koutů a tajemných příběhů
Michal Maliarov
StarfieldVideo