Přijedou, otočí se a odjedou. Autonomní vozy Waymo dráždí obyvatele bezvýznamné slepé ulice

Již deset let testuje Waymo (dceřiná společnost Alphabetu) v ulicích San Franciska své autonomní vozy. V poslední době vyvolala pozornost změna v trasování, kvůli které samořídící automobily začaly mířit do slepé ulice v klidné části města. Netrvalo dlouho a zvýšeného počtu autonomních aut si začali všímat místní obyvatelé, kteří na tuto skutečnost upozornili televizní stanici CBS.

Reportéři se vydali do ulice 15th Avenue, aby zjistili, proč se tam objevuje tolik autonomních vozů Waymo, otáčí se a následně zase odjíždí. Od místních obyvatel zjistili, že do slepé ulice přijíždí až padesát samořídících aut denně – někdy se objevují každých pět minut.

Přijedou, otočí se a odjedou

Zrovna v okamžiku, kdy byl štáb CBS na místě, viděl, jak se v ulici objevilo několik vozů Waymo najednou. To způsobilo, že autonomní vozidla musela čekat v řadě, každé z nich se postupně na několik pokusů otočilo a následně odjelo stejnou cestou, kterou přijelo.

Místní obyvatelé se dokonce obrátili na řidiče (či přesněji řečeno operátory) těchto vozů, aby se zeptali, proč si vozidla oblíbila právě jejich ulici. Řidiči to nevědí a místním obyvatelům tvrdí, že auto je tak zřejmě naprogramováno a že jako operátoři dělají jen svou práci, tedy sedí za volantem a jedou tam, kam je auto zaveze.

Mluvčí Wayma sdělil BBC, že vozidla občas zajíždějí do některé z takzvaných „pomalých ulic“, které mají omezit dopravu v některých obytných oblastech, a dodal: „Řidič Waymo dodržoval stejná pravidla silničního provozu, jaká musí dodržovat každé auto.“

Bez komentáře celou „kauzu“ nemohl nechat Elon Musk – šéf společnosti Tesla vyrábějící elektromobily, jejíž vozy obsahují sadu pokročilých funkcí pro asistenci řidiče. Na tuto poněkud bizarní situaci reagoval na Twitteru prostým: „Haha“.

Zdá se zvláštní, že navzdory rozlehlosti San Francisca a množství ulic v tomto velkoměstě tolik vozidel Waymo stále vjíždí do této konkrétní slepé ulice. „Určitě na tomhle malém kousku země něco zkoumají,“ uvažovala jedna z místních obyvatelek.

Diskuze (26) Další článek: Záhadné rádiové signály vycházející z centra naší galaxie se vymykají všemu, co dosud známe

Témata článku: Technika, Umělá inteligence, Doprava, USA, Twitter, Elon Musk, Autonomní vůz, Alphabet, Waymo, BBC, Wayma, Tesla, Ulice, Řidič, Slepá ulice, Vozidlo, Vůz, San Francisco, Místní obyvatelé, Obyvatelé, Operátor, CBSTýden Živě: Všichni prchají na Mastodon a už víme, kolik gramů váží Slunce

Týden Živě: Všichni prchají na Mastodon a už víme, kolik gramů váží Slunce

** Mastodon nabírá nové duše. nahradí Twitter? ** Britové se potopili k roztrhanému Nord Streamu ** Máme nové předpony SI

Filip KůželJakub Čížek
Týden ŽivěVideo
Recenze hry Bayonetta 3. Sexy čarodějnice rozjela další parádní show plnou akce

Recenze hry Bayonetta 3. Sexy čarodějnice rozjela další parádní show plnou akce

Třetí Bayonetta po 8 letech vývoje konečně dorazila na Switch a pořád to umí pořádně rozjet. Zároveň opět potvrzuje fakt, že Nintendo nevydává jen rodinné hry.  

Martin Nahodil
Bayonetta 3Nintendo SwitchRecenze
Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2