Problémy Muskova Neuralinku pokračují. Odešel další spoluzakladatel

Foto: Neuralink
Problémy Muskova Neuralinku pokračují. Odešel další spoluzakladatel | Foto: Neuralink

Neuralink se rozhodl opustit v pořadí již šestý z jeho osmi spoluzakladatelů, Paul Merolla. Upozornila na to agentura Reuters.

Merolla je podle dostupných informací expertem na hluboké strojové učení („deep machine learning“). Důvody jeho nečekaného odchodu zatím nejsou známy.

Mnozí lidé nicméně v dané souvislosti poukazují na to, že Neuralink stále více a více funguje jako SpaceX či Tesla. STAT v roce 2020 uvedl, že má problémy s dodržováním slíbených termínů a „zabíjením“ nadějných projektů. Někteří jeho bývalí zaměstnanci navíc měli vážné výhrady vůči tamním pracovním podmínkám.

Týrání zvířat?

Objevily se také zprávy, podle nichž Muskova společnost údajně týrala primáty používané pro výzkumné účely, přičemž 21 % zvířat s mozkovými implantáty mělo zemřít na následky různých komplikací.

Připomeňme, že loni se s Neuralinkem rozloučil Max Hodak, a to pravděpodobně kvůli dlouhodobým neshodám právě s výše jmenovaným Elonem Muskem.

Hodak později zajistil investici ve výši 47 milionů dolarů firmě Science Corp, která se rovněž snaží vyvinout komunikační rozhraní mezi mozkem a strojem. Počátkem letošního roku pak poskytl peníze dalšímu konkurentovi Neuralinku – konkrétně Synchronu, v němž se v minulosti angažoval jako člen poradního výboru.

Diskuze (3) Další článek: Koloběžky: volnočasová aktivita i prostředek ke zvyšování kondice

Témata článku: SpaceX, Tesla, Elon Musk, Neuralink, Reuters, Synchron, MERO, Stat, Max Hodak, Spoluzakladatel, Science CorpSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Na Mezinárodní vesmírné stanici bude pracovat chirurgický robot. Je překvapivě malý
Jiří Černý
ChirurgieMezinárodní vesmírná staniceRoboti
Omlazená městská akce Saints Row v novém traileru ukazuje, co vše si budete moci dopřát
Michal Maliarov
Saints RowVideoAkce
Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

** Nejteplejší místo na Zemi nemusí být to nejnebezpečnější ** Největším zabijákem se stane až mix tepla a vlhkosti ** Asie se nebezpečně přiblížila hraniční hodnotě 35 °C twb

Jakub Čížek
MeteorologieGlobální oteplování
Prohlédněte si 1600 ruských základen na detailní družicové mapě. Rezavějící Kuzněcov, Moskva i raketoplán Bajkal

Prohlédněte si 1600 ruských základen na detailní družicové mapě. Rezavějící Kuzněcov, Moskva i raketoplán Bajkal

** Google má kvalitní družicové snímky Ruska ** Najdete na nich i tu poslední ruskou vojenskou základnu ** Nadšenci jich lokalizovali už okolo 1 600

Jakub Čížek
RuskoArmádaMapy