Problémy Muskova Neuralinku pokračují. Odešel další spoluzakladatel

Neuralink se rozhodl opustit v pořadí již šestý z jeho osmi spoluzakladatelů, Paul Merolla. Upozornila na to agentura Reuters.

Merolla je podle dostupných informací expertem na hluboké strojové učení („deep machine learning“). Důvody jeho nečekaného odchodu zatím nejsou známy.

Mnozí lidé nicméně v dané souvislosti poukazují na to, že Neuralink stále více a více funguje jako SpaceX či Tesla. STAT v roce 2020 uvedl, že má problémy s dodržováním slíbených termínů a „zabíjením“ nadějných projektů. Někteří jeho bývalí zaměstnanci navíc měli vážné výhrady vůči tamním pracovním podmínkám.

Týrání zvířat?

Objevily se také zprávy, podle nichž Muskova společnost údajně týrala primáty používané pro výzkumné účely, přičemž 21 % zvířat s mozkovými implantáty mělo zemřít na následky různých komplikací.

Připomeňme, že loni se s Neuralinkem rozloučil Max Hodak, a to pravděpodobně kvůli dlouhodobým neshodám právě s výše jmenovaným Elonem Muskem.

Hodak později zajistil investici ve výši 47 milionů dolarů firmě Science Corp, která se rovněž snaží vyvinout komunikační rozhraní mezi mozkem a strojem. Počátkem letošního roku pak poskytl peníze dalšímu konkurentovi Neuralinku – konkrétně Synchronu, v němž se v minulosti angažoval jako člen poradního výboru.

Diskuze (3) Další článek: Nové kmeny ransomwaru Luna jsou schopné napadat systémy Windows, Linux a VMware ESXi

Témata článku: , , , , , , , , , , ,