Dřív bylo CO2 hodně a byly velké rostliny. Dnes jej bude EU likvidovat a pak se budou divit, že nic neroste. Určitě ale dojdou k závěru, že je to kvůli tomu, že je CO2 stále moc a je potřeba ho ještě snížit. :-/
Neblábol.
Tati, a prdí taky slon?
Vidíte, já trouba si myslel, že uhlík je to hlavní, z čeho si ty rostliny budují hmotu. A že čím rychleji rostou, tím víc ho ze vzduchu stáhnou. A teď koukám, že prej je to blbost. 😃
To sice jo, ale tyhle rychle rostoucí rostliny mívají většinu hmoty nad zemí a nejsou moc odolné, takže uhlík rychle vrací do oběhu. Pomalu rostoucí rostliny, především stromy, se rozkládají dlouho a část uhlíku vyřadí z cyklu dlouhodobě (i když záleží na lokalitě).
Reálně to ale myslím vyjde nastejno. I když něco roste dlouho a pak to uvolňuje uhlík dlouho, tak pořád máte v jednu chvíli rostliny v obou fázích a bude se částečně odbourávat a částečně uvolňovat. Podle měl to celkově bude uhlíkově neutrální. Pokud by to mělo z atmosféry něco vysávat, tak by se to dřevo muselo třeba zakopávat do země, aby se procesy rozkladu nedostávaly ven. Dřív tak vznikalo uhlí.
A co metan? B-]
Zakazu im prdiet. EU vyda nariadenie a chudak slon :P
Ten zachycují spíš některé bakterie.
Jednoduché řešení - na prdy emisní povolenky
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.