Project Olympus: Startup pracuje na systému pro 3D tisk habitatů na Měsíci

Texaský startup ICON má pro NASA vyvinout konstrukční systém založený na 3D tisku, který by mohl být využíván na Měsíci. Za tímto účelem dostala kontrakt ve výši 14 milionů dolarů.

„Budování prvního domova lidstva na jiném světě bude nejambicióznějším stavebním projektem v historii lidstva a posune vědu, strojírenství, technologie a architekturu do doslovných nových výšin,“ uvedl spoluzakladatel ICONu Jason Ballard.

V rámci tzv. Project Olympus ICON zkoumá technologie 3D tisku, jež by umožnily vybudovat na naší přirozené družici habitaty pro budoucí kolonisty.

Stojí za připomenutí, že v roce 2018 se tato společnost stala první, která v USA dodala schválený 3D tištěný dům. Kromě toho se také účastnila soutěže 3D Printed Habitat Challenge pořádané NASA.

ICON se může chlubit tím, že spolupracuje s některými z nejslavnějších architektů světa – například s Bjarkem Ingelsem z Dánska.

„S ICON jsme průkopníky nových hranic – materiálně, technologicky i ekologicky. Odpovědi na naše výzvy na Zemi mohou být velmi dobře nalezeny na Měsíci,“ konstatoval Ingels.

Diskuze (1) Další článek: Velké zemětřesení: Gmail a další klíčové služby Googlu budou mít nová loga

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , ,