Prototyp elektromobilu Model S Plaid od Tesly disponuje výsuvným přítlačným křídlem

Nadšenci z YouTube kanálu The Kilowatts na kalifornském okruhu Mazda Raceway Laguna Seca zahlédli prototyp očekávaného elektromobilu Model S Plaid od Tesly.

Z příspěvků zveřejněných na twitterovém účtu dotyčného kanálu plyne, že prototyp byl vybaven „nastavitelným křídlem zabudovaným do kufru“. To slouží ke zvýšení přítlaku automobilu k vozovce.

Tímto aerodynamickým a designovým prvkem, tzv. spoilerem, samozřejmě disponují i jiné závodní vozy. Ukázkovým příkladem může být Lamborghini Aventador.

Jak upozorňuje Electrek, Tesla o variantách Plaid a Plaid Plus+ zatím příliš nemluví. Proto je stále nejasné, zda bude výsuvný spoiler součástí i produkční verze.

Podle PCMag nicméně existuje velká šance, že se podrobnější informace dozvíme během následujících měsíců od Elona Muska.

Diskuze (1) Další článek: Platba za stůl pomocí QR bude v českých hospodách pokovidový standard, slibuje Plzeňský Prazdroj

Témata článku: YouTube, Elektromobily, Elon Musk, Tesla, Tesla Motors, Design, Prototyp, Pro, Elektromobil, Plaid, Electrek, Křídlo, TES, Přítlačné křídlo, Lamborghini Aventador, Model S Plaid