Prototyp Starshipu opět „vyskočil“ do výšky 150 metrů

Šestý prototyp kosmické lodi Starship opět „vyskočil“ do výšky 150 metrů. Došlo k tomu včera na testovacím místě SpaceX v texaském Boca Chica.

Stejně jako minule šlo o poměrně zajímavou podívanou. Konstrukce z nerezové oceli, připomínající vodárenskou věž, se zvedla z obrovského prachu kouře a později úspěšně dosedla zpátky na zem.

Například podle reportéra serveru ArsTechnica Erica Bergera to bylo současně cool i směšné.

Tentokrát se nicméně zdálo, že SN 6 se po přistání nachází v mírně křivé poloze. „Trochu se naklání… Pravděpodobně noha, ale nic vážného. Rozhodující je horní a dolní část,“ komentoval to šéfredaktor NASASpaceFlight Chris Bergin.

Připomeňme, že prototyp lodě Starship má průměr 9 metrů a jeho výška dosahuje zhruba 30 metrů.  Samotný skok byl svou výškou a dobou trvání podobný loňskému testu zařízení Starhopper, které sloužilo k vyzkoušení motorů Raptor.

Takto si loni skočil Starhopper:

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Váš názor Další článek: Nejen Google Fotky. Facebook nově umí exportovat snímky i na Dropbox a Koofr

Témata článku: Testy, Technika, SpaceX, Starship, Prototyp, Chris B, Prototyp Starship, Boca Chica, Metr, Ars Technica, Raptor, NASASpaceFlight, VýškaDigitální mířidla udělají z palných zbraní zbraně proti dronům

Digitální mířidla udělají z palných zbraní zbraně proti dronům

** Američtí mariňáci si pořizují větší množství pokročilých digitálních mířidel SMASH 2000 ** Ta byla vyvinuta k tomu, aby zvýšila šance střelce zasáhnout cíl první ranou ** Umožňují střelci sledovat cíle a nabízejí jim optimální zamíření s přihlédnutím k pohybu cíle

Stanislav Mihulka
ZbraněVojenstvíDrony
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály