První člověk s čipem Neuralink implantovaným do mozku promluvil o svých zkušenostech. Chce si zahrát Halo

Začátkem tohoto roku se Noland Arbaugh stal prvním člověkem na světě, kterému Muskův Neuralink implantoval do mozku svůj čip. Nedávno v pořadu Joe Rogan Experience promluvil o svých zkušenostech.

Devětadvacetiletý mladík ztratil kontrolu nad svými končetinami v důsledku nehody při potápění. Díky výše zmíněnému čipu však získal schopnost pohybovat kurzorem myši pouze svou myslí a mohl tak mj. hrát počítačové hry jako Civilization VI či Mario Kart.

„V podstatě mám v hlavě aimbota. Pravděpodobně budou mít různé ligy pro lidi jako já, protože to prostě není fér,“ konstatoval.

Klepněte pro větší obrázek

„Páni, to je to tak přesné?“ zeptal se Rogan.

„Je to tak přesné a navíc rychlejší,“ odvětil Arbaugh. „Někdy je to tak dobré, že se to pohne dřív, než si vůbec pomyslím, že by se to pohnout mělo. Pokud přemýšlíte o tom, že pohnete rukou, signál je v podstatě vyslán ještě předtím, než rukou skutečně pohnete.“

Arbaugh  doufá, že v příštích několika letech bude schopen tímto způsobem hrát v podstatě cokoliv včetně svého zamilovaného Halo. Připustil však, že dotyčná technologie má i své nevýhody.

„Lidé se mě neustále ptají, jestli se dá tato věc hacknout, a stručná odpověď je, že ano. Ale alespoň v tuto chvíli byste hacknutím téměř ničeho nedosáhli… Možná byste byli schopni ovládat můj kurzor na obrazovce a přimět mě dívat se na divné věci,“ uvedl.

Diskuze (1) Další článek: Meteomapa Windy nově ukáže rozpálené centrum Prahy a příjemně vychlazený park