První selfie pořízená ve vesmíru se draží v aukci. Na prodej je i řada dalších slavných snímků NASA

Aukční síň Christie’s London prodává první selfie z vesmíru. Ta byla pořízena Buzzem Aldrinem v roce 1966 během mise Gemini 12. Současná cena činí 4000 dolarů.

Kromě toho se draží např. také legendární fotografie „Východ Země“ („Earthrise“) či snímek, který vznikl během první procházky Neila Armstronga po Měsíci.

„Astronauti, kteří se změnili v umělce, dokázali prostřednictvím svých fotoaparátů zprostředkovat lidstvu krásu a hloubku svých zážitků ve vesmíru a navždy změnit způsob, jakým vnímáme sebe a své místo ve vesmíru,“ uvádí Christie’s London.

Astronauti nejsou jen vědci a hrdinové

„Tato sbírka je nejkomplexnější soukromou sbírkou fotografií NASA jaká kdy byla v aukci prezentována, a pokrývá každý vizuální milník vesmírného programu: od počátků Mercury, technických pokroků Gemini a lunárního orbiteru, až po triumfy Apolla,“ dodává.

Z dostupných informací plyne, že tuto sbírku – obsahující více než 2400 fotografií – během 15 let shromáždil jistý Victor Martin-Malburet. Jak se mu to podařilo, a proč své poklady nyní prodává, není jasné. Lze však předpokládat, že zájem bude značný.

„Astronauti jsou často zobrazováni jako velcí vědci a hrdinové, ale jen zřídka jsou oslavováni jako jedni z nejvýznamnějších fotografů všech dob,“ píše se v tiskové zprávě.

Diskuze (6) Další článek: Firmy se už nikdy nevrátí k životu před pandemií. Hewlett-Packard nechá doma až polovinu zaměstnanců

Témata článku: Vesmír, NASA, Fotografování, Apollo, Selfies, Východ Země, Aukce, Šelf, Christie's, Buzz Aldrin, DAL, Snímek, Mercury, Sbírka, Neil Armstrong, Gemini, Selfie, AstronautIzrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

** Materiál „Kit 300“ představuje vizuální i termální kamufláž ** Dokáže zablokovat tepelné vyzařování maskovaného vojáka či třeba stroje ** Velký kus materiálu Kit 300 může ukrýt vozidlo až do velikosti Hummeru

Stanislav Mihulka
IzraelMateriálArmáda
Nový americký dělostřelecký systém zlomil rekord nejrychleji vystřeleným projektilem

Nový americký dělostřelecký systém zlomil rekord nejrychleji vystřeleným projektilem

** Nový dělostřelecký systém U.S. Army před časem zlomil rekord v rychlosti výstřelu ** Umožnila to speciální hnací náplň munice ** Za účelem jejího vývoje byl postavený pozoruhodný balistický simulátor (BSIM)

Stanislav Mihulka
RekordyZbraněArmáda
Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

Marek Čech
Filmy a seriály
Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

** Už několik měsíců platí nová daňová pravidla pro zásilky nejen z Asie ** Tkaničky z AliExpressu mohou být stále laciné ** Musíte ale zvolit správného dopravce, jinak poště zaplatíte 150 Kč

Jakub Čížek
E-shopyAliExpress