Redshift Arclight jsou chytré pedály, které aktuálně bourají Kickstarter

Americká značka Redshift nechává své produkty na Kickstarteru financovat už od roku 2013. Nyní to zkusila s originálním gadgetem, chytrými pedály pro cyklisty, kteří chtějí být na svých nočních vyjížďkách skutečně vidět.

Jedná se o hliníkové platformové pedály, do kterých se zasouvají čtyři dobíjecí moduly – dva pro každý pedál. Ty mají přímo integrovaný konektor USB, abyste je mohli nabíjet kdykoli a kdekoli, tedy nejen adaptérem ze sítě a z počítače, ale klidně i z powerbanky. Výhodou takového osvětlení je, že charakteristickým krouživým pohybem dáváte svému okolí jasně najevo, že se na vozovce pohybuje cyklista. Světlo, které moduly vydávají, je navíc o 57 % viditelnější, než které poskytuje běžné osvětlení cyklisty nejčastěji používané. Můžete si k tomu přečíst i podrobnou analýzu.

Jejich chytrost je pak v tom, že automaticky detekují pohyb, a tím se zprovozní. Nemusíte je tedy ručně zapínat ani vypínat. Pokud se vám pedál otočí, sám přepne osvětlení, aby bylo vpředu bílé a vzadu červené. Nechybí ani několik režimů. Patří mezi ně stálé světlo, které vydrží po tři hodiny jízdy, blikání vám pak zajistí 11 hodin chodu a úsporné blikání vystačí na 36 hodin svícení. Samozřejmostí je krytí IP64, aby byly moduly chráněny proti prachu a stříkající vodě.

V nabídce je i mnoho příslušenství, kdy snadno modul přichytíte do patřičného klipu, ať už jej chcete použít jako světlo na řídítkách, helmě nebo např. oděvu. Pokud jde o váhu, jeden hliníkový pedál váží 305 g, jeden modul pak 30 g. Kampaň měla za cíl vybrat na 20 tisíc dolarů, aktuálně je dotována již více než 240 tisíci, přičemž do jejího konce zbývá ke dni psaní článku 25 dní.

V rámci kampaně byla základní cena stanovena na 99 dolarů (cca 2 200 Kč). Sada obsahuje dva pedály, čtyři moduly a nabíjecí stanici. Plná cena má být 136 dolarů (cca 3 tisíce Kč). Doručovat se začne v únoru příštího roku.

Diskuze (21) Další článek: Koronavirus SARS-CoV-2 se zdokonaluje. Stále lépe se šíří vzduchem a ohrožuje tak více lidí

Témata článku: Sport, Cyklistika, Analýza, Kola, Crowdfunding, Kickstarter, Příslušenství, Gadgety, Světlo, Dolar, Kter, Cyklista, Pedál, Modul, Počítač, RTL, Osvětlení, Sportovní potřeby na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Skvělý operační systém pro starý notebook. Jak nainstalovat a ovládat ChromeOS Flex

Skvělý operační systém pro starý notebook. Jak nainstalovat a ovládat ChromeOS Flex

Máte doma starý notebook, jehož hardware už nestačí na plynulý běh Windows? Nainstalujte na něj operační systém ChromeOS Flex a udělejte z něj Chromebook!

Karel Kilián
Chrome OSGoogle
Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

** Zapomeňte na rozčtverečkovaná místa, kterých si každý všimne ** Mapy.cz musely dokonale zakrýt desítky parabol ** Základnou se přitom na webu chlubí i její majitel. Kocourkov

Jakub Čížek
ČeskoMapy.czMapy
Nejničivější bomba v historii lidstva. Rusko zveřejnilo dokument o testu Car-bomby
David Polesný
Sovětský svazAtomová bombaJaderný útokZbraně
Jak nainstalovat Windows 11 na nekompatibilní počítač. Instalačku upraví každý

Jak nainstalovat Windows 11 na nekompatibilní počítač. Instalačku upraví každý

**Windows 11 můžete nainstalovat i na starší počítače, které nesplňují požadavky na hardware. **Instalace je ale na vlastní riziko, všechno nemusí fungovat správně. **Aby instalace proběhla, stačí si vytvořit upravené instalační médium.

Petr Urban
Windows 11Operační systémyMicrosoft
Nejlepší RPG hry pro PC a konzole. Na výpravu láká obrovský svět Elden Ringu a kultovní Gothic

Nejlepší RPG hry pro PC a konzole. Na výpravu láká obrovský svět Elden Ringu a kultovní Gothic

Chcete se ponořit do vzrušujících světů a prožít epické příběhy? Tyto vynikající RPG hry vám to umožní a snadno vás zabaví na stovky hodin hraní.

Martin NahodilVojtěch Matušinský
Téma
Starlink překvapivě zlevňuje. I v Česku teď satelitní internet stojí o polovinu méně
Karel Kilián
StarlinkPoskytovatelé internetuPřipojení k internetu