Řekneme vám pravdu. Co vlády nechtějí, abyste věděli o 5G, covidu a chemtrails. Finsko neexistuje

  • Co způsobuje nebeské čáry za letadly.
  • Covid je výmysl sloužící k ovládnutí lidstva, šíří se přes 5G sítě.
  • 11. září 2001 akcí amerických tajných služeb. Finsko neexistuje.
  • Dnes je ideální den na odhalení informací, které vám dosud tajili.

Článek vyšel 1. dubna jako aprílový vtípek. Chtěli jsme jít nad rámec běžného scénáře „vymyslíme nějakou kravinu, budeme ji prezentovat jako fakt a počkáme, kdo se nachytá, což je hrozná legrace“.

Sbírka konspiračních teorií v tomto článku je stejný bullshit, ale rozdíl je v tom, že opravdu kolují mezi lidmi. Celoročně, dlouhá léta, nebo dokonce celé dekády. A i přes dnešní možnosti ověřovat fakta, se stále najde překvapivě velké množství lidí, kteří jim věří. Po 1. dubnu tedy pod jednotlivé konspirace v tomto článku přidáváme faktický doplňek, vysvětlení.

Informací je dnes přetlak. Chcete se v nich lépe orientovat? Poznat základní principy a hlouběji proniknout do problematiky pomůže skvělá česká Nejlepší kniha o fake news, dezinformacích a manipulacích. Pokud chcete jít po konkrétních příbězích či výrocích, zkuste služby, které doporučujeme v článku odkazovaném nad tímto odstavcem.

Američané nikdy nebyli na Měsíci

Dne 16. července 1969 přistáli na Měsíci – tedy alespoň dle tehdejších oficiálních zpráv – dva američtí astronauti: Neil Armstrong a Edwin „Buzz“ Aldrin. Velice záhy po odvysílání záběrů, pocházejících údajně z naší přirozené družice, se však objevily informace, které celou událost zpochybnily.

Klepněte pro větší obrázek 
Vlajka vlaje – jasný  podvod

Těch nesrovnalostí byla celá řada a dobře informované zdroje měly jasno: na Měsíci nikdo nepřistál a publikované záběry byly natočené ve filmovém studiu. Patrně nejjasnějším důkazem je vlajka, kterou Američané vztyčili. Přestože na Měsíci není atmosféra, tedy ani vítr, vlajka zcela zjevně vlála kolmo ke stožáru.

Důkazů o tom, že všechno bylo jinak, je mnohem víc. Tak například: jak je možné, že na pořízených fotografiích nejsou vidět hvězdy? Proč stíny vyfocených objektů nejsou rovnoběžné? Nebo jak je možné, že při přistání modulu s astronauty nevznikl na povrchu kráter? Tyto a další nejasnosti jednoznačně zpochybňují, že člověk kdy vstoupil na povrch Měsíce.

Technologii pro let na Měsíc mají Američané ve skutečnosti až teď. Po více než padesáti letech zkusí napravit jednu z největších lží na lidstvu a plánují dobýt měsíc v rámci mise Artemis:

Fakta

Ač se všechny argumenty mohou zdát jako relevantní, skutečnost je úplně jiná. Tak například vlajka ve skutečnosti nevlála, ale její součástí byla teleskopická tyčka, která ji měla držet rozvinutou, aby byla vidět na fotkách. I na takový detail Američané mysleli. Hvězdy na obloze nejsou vidět jednoduše proto, že za jasného dne na Měsíci bez rozptylující atmosféry nestačí expoziční rozsah filmu na zachycení objektů s nižším jasem.

Nerovnoběžnost stínů můžeme pozorovat i na Zemi. Znamená to snad, že žijeme ve filmovém studiu? Kráter na povrchu naší přirozené družice nevznikl prostě proto, že modul přistával na skalnatém podloží a vzhledem k šestkrát nižší gravitaci nemusel být výkon trysek při dosednutí na povrch příliš vysoký.

Diskuze (113) Další článek: SpaceX už neplánuje vyrábět další kosmické lodě Crew Dragon. Čtyři stačí, bude je recyklovat

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,