Richard Branson chce možná trumfnout Jeffa Bezose. Kdo z miliardářů poletí do vesmíru dřív?

Internetem se šíří zvěsti, že Richard Branson (CEO Virgin Galactic) se rozhodl zkusit trumfnout svého rivala Jeffa Bezose (CEO Blue Origins).

Jak jsme vás již informovali, Blue Origin chce 20. července se svou kapslí New Shepard poprvé vyrazit na hranici vesmíru. A na palubě by měl mj. být právě Bezos se svým bratrem.

Parabolic Arc však nyní s odvoláním na anonymní zdroj uvedl, že Branson by se s kosmoplánem SpaceShipTwo mohl pokusit o totéž již o cca 14 dní dříve – konkrétně kolem 4. července.

Co na to Virgin Galactic?

Netřeba asi podotýkat, že jde o pouhou spekulaci. Společnost Virgin Galactic k celé záležitosti zatím jen lakonicky poznamenala, že závěrečné zkušební lety by měly být dokončeny mezi letošním létem a podzimem.

„V tuto chvíli nemáme stanovené datum našeho dalšího letu,“ dodala v prohlášení, které získal reportér The Verge Joey Roulette.

Roulette tento komentář na svém Twitteru později označil za pozoruhodný  – a to v tom smyslu, že nevyvrací článek zveřejněný výše zmíněným serverem Parabolic Arc. Což je sice pravda, ale stejně tak je nepotvrzuje…

Titulní foto: Hardo Müller, CC BY-SA 2.0

Diskuze (3) Další článek: Intel certifikoval další řadiče pro Thunderbolt 4. Původních čipů je totiž nedostatek

Témata článku: Vesmír, Internet, Twitter, Jeff Bezos, Blue Origin, Virgin Galactic, New Shepard, Richard Branson, Miliardář, Společnost Virgin, SpaceShipTwo, Možná, R + B