Robert Bigelow nabízí milion dolarů za důkazy o existenci posmrtného života

Realitní magnát a CEO startupu Bigelow Aerospace, Robert Bigelow, přišel s velice zajímavou výzvou.  Za důkaz toho, že „vědomí může přežívat i po trvalé tělesné smrti“, nabízí odměny v celkové výši 1 000 000 dolarů.

Robert nedávno založil Bigelow Institute for Consciousness Studies, který se má věnovat právě výzkumu posmrtného života.

Pokud byste chtěli získat částku v rozmezí 150 000 – 500 000 dolarů, musíte do 1. srpna předložit studii v rozsahu až 25 000 slov. Vítěze vybere porota složená z odborníků na danou problematiku.

Bigelowa částečně inspirovaly zkušenosti získané během seance s Georgem Andersonem, který o sobě tvrdí, že je „nejvíce zkoušeným médiem na světě“. Robert ho kontaktoval nedlouho poté, co jeho syn Rod Lee v roce 1992 spáchal sebevraždu.

Úspěšný podnikatel se sice nedomnívá, že Andersonovi se skutečně podařilo navázat kontakt s jeho zesnulým synem, ale věří, že vědomí dokáže přežít smrt fyzického těla. „Osobně jsem o tom naprosto přesvědčen,“ řekl deníku New York Times.

Diskuze (104) Další článek: Vesmírná technika: Nosné rakety Dněpr se dočkaly 22 startů

Témata článku: Výzkum, Peníze, Smrt, Vědomí, Posmrtný život, R + B, Robert, New York Times, Dolar, Důkaz , Robe, Existence, Duka, Bigelow Aerospace