Chytrá domácnost | iRobot

Roboti sami nejprve vysají a poté vytřou podlahu – iRobot představil novinky

  • iRobot představil nový robotický vysavač a robotický mop
  • Roomba S9 a Braava jet m6 umí spolupracovat
  • Úklid domácnosti tak může být ještě jednodušší

iRobot, jeden z nejvýznamnějších hráčů v segmentu robotických vysavačů, představil v úterý 28. května své novinky, které zvládnou spolupracovat na suchém i mokrém úklidu domácnosti. Jedná se o robotický vysavač Roomba S9 a robotický mop Braava jet m6.

Novinky jsou již dostupné ve Spojených státech a v Kanadě, do vybraných evropských zemí se začnou expedovat 12. července. Vysavač Roomba S9 se základní nabíjecí stanicí stojí 1000 dolarů (cca 28 100 korun), verze S9+ s automatickým vysypávání odpadu pak přijde na 1300 dolarů (asi 36 540 Kč). Nový robotický mop Braava jet m6 začíná na 500 dolarech (cca 14 050 Kč).

Když si roboti povídají

Jednou ze zásadních novinek je technologie, označovaná jako „iRobot Imprint Link“, sloužící ke vzájemné komunikaci robotických strojů. Kromě zmíněných novinek funguje také s vysavačem Roomba i7+, který byl uveden na trh v září.

Hlavní síla spočívá v možnosti propojit oba stroje – tedy vysavač i mop. Funkce je k dispozici v mobilní aplikaci iRobot Home jako „Linked clean“. Nutno podotknout, že z velké části jde o marketingový tahák – roboti ve skutečnosti přímo nespolupracují. Když vysavač dokončí svou práci, odešle tuto informaci do cloudu, a mop poté zahájí mokrý úklid.

iRobot je v segmentu robotického úklidu průkopníkem. V loňském roce například představil novou základnovou stanici, která z nádobky na smetí vysaje nasbíraný prach. Majitel tak nemusí řešit vysypávání – stačí jen jednou za čas vyměnit sáček za nový.

Vysavač s novým designem

Na rozdíl od několika posledních iterací je nová Roomba s9  zcela přepracovaná – očividná je zejména změna tvaru těla. iRobot o novém modelu mluví jako o nejchytřejším a nejsilnějším robotickém vysavači. Disponuje technologií mapování, což znamená, že v průběhu úklidu zná svou polohu v rámci domácnosti a ví, kde již uklízel. V aplikaci je také možné definovat místnosti a plán jejich úklidu.

Proti modelu i7 přináší novinka o 30 % širší zametací kartáčky a má silnější motor, který dává až 40 krát vyšší sací výkon. Je vybavena novým 3D senzorem, který jí pomáhá procházet velké prostory podél stěn a do rohů. Senzor snímá situaci před vysavačem 25krát za sekundu.

Speciálně navržený rohový kartáč má za cíl dokonalejší úklid v rozích místnosti. Používá pěticípá ramena k přesměrování prachu a nečistot z rohů a od stěn, aby je robot mohl vysát. Filtr s vysokou účinností zachycuje 99 % alergenů plísní, pylu a roztočů.

Nový robotický mop

Robotický mop Braava jet m6 pracuje s čistícími polštářky Dry Sweeping nebo Wet Mopping. V režimu suchého úklidu používá elektrostatickou sílu k zachycení nečistot, prachu a chlupů. Během mokrého úklidu si poradí s lepkavými nečistotami, špínou a dalším nepořádkem.

Stejně, jako Roomba s9 +, i Braava jet m6 využívá několik navigačních technologií, díky kterým se umí naučit půdorys vašeho domova. Z mobilní aplikace iRobot Home lze taktéž definovat, které pokoje a jak často má přístroj uklízet.

Robotický mop je určen pro pevné podlahy – například na parkety, linoleum, dlažbu nebo kámen. Design přístroje je navržen tak, aby se dostal do všech rohů a dokonale uklidil podél stěn. Model  m6 je v každém směru smysluplná aktualizace předchozího mopovacího robota.

Diskuze (13) Další článek: Britové zvažovali odposlouchávání šifrované komunikace. Apple, Microsoft a Google to zásadně odmítly

Témata článku: Chytrá domácnost, USA, Mobilní aplikace, iRobot, Úklid, Vysavač, Robotický vysavač, Robot, ITER, Kanada, Roomba, Novinka


Určitě si přečtěte

Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

** Vývoj COVID-19 v Česku: nakažení, úmrtí, testovaní, hospitalizovaní ** Mapa podle okresů, přehled podle věku, situace v Evropě i ve světě ** Každý den aktualizované grafy a mapy

Marek Lutonský | 169

Marek Lutonský
COVID-19Koronavirus
Otestovali jsme 8 mobilů do 8 000 Kč: rozdíly ve výkonu jsou ohromné

Otestovali jsme 8 mobilů do 8 000 Kč: rozdíly ve výkonu jsou ohromné

** Mobil za 8 000 Kč uspokojí většinu uživatelů ** Klasické foťáky stačí, širokáče ale zklamaly ** Zásadní jsou rozdíly ve výkonu

Časopis Computer | 5

Časopis Computer
Časopis Computer
Jak v prohlížeči vypnout oznámení zasílaná webovými stránkami

Jak v prohlížeči vypnout oznámení zasílaná webovými stránkami

** Obtěžují vás neustálé dotazy webů, zda chcete zobrazovat oznámení? ** Můžete je zakázat, a to jak kompletně, tak i pro jednotlivé stránky ** Připravili jsme návody pro Chrome, Firefox, Edge a Operu

Karel Kilián | 11

Karel Kilián
Jak na InternetTipyProhlížeče
Nvidia představila grafické karty GeForce RTX 3090, RTX 3080 a RTX 3070. Známe české ceny

Nvidia představila grafické karty GeForce RTX 3090, RTX 3080 a RTX 3070. Známe české ceny

** Nvidia uvedla nové desktopové grafické karty GeForce RTX 3000 ** Jedná se o modely GeForce RTX 3070, 3080 a 3090 ** K výrobě se používá 8nm technologii od Samsungu

Karel Javůrek | 68

Karel Javůrek
Grafické kartyTechnologieNvidia
Podívejte se, co dokáže vyrobit jedna z nejexotičtějších 3D tiskáren v Česku

Podívejte se, co dokáže vyrobit jedna z nejexotičtějších 3D tiskáren v Česku

** Na jaře tiskla unikátní české respirátory ** Používá ji třeba Škoda Auto, a.s. ** Zajeli jsme se podívat do pražského showroomu 3Dees

Jakub Čížek | 12

Jakub Čížek
3D tiskČeskoTechnologie
Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

** Srovnali jsme fixní LTE připojení od tuzemských operátorů ** Liší se rychlostmi, cenou i podmínkami ** Na co všechno dát pozor?

Lukáš Václavík | 42

Lukáš Václavík
LTEPoskytovatelé internetuPřipojení k internetu