Robotický chameleon představuje významný posun v oblasti výzkumu kamuflážních technologií

Korejští odborníci pracují na nové kamuflážní technologii. A aby ukázali, že jejich koncept je skutečně funkční, vytvořili jakéhosi robotického chameleona.

Jak se můžete přesvědčit v níže uvedeném videu, dotyčný bot dokáže měnit barvy v závislosti na tom, zda se právě nachází na červené, zeleném či modrém povrchu.

Podle serveru Inverse je chameleon vyroben z několika skládaných vrstev displejů měnících barvy. K detekci a zobrazení barev svého okolí pak využívá nanotechnologické senzory.

Nikoho asi nepřekvapí, že o podobný způsob kamufláže má zájem především armáda. Vedoucí badatel Seung Hwan Ko ze Seoul National University proto počítá s tím, že první praktické aplikace budou k vidění právě v této oblasti.

Konkrétně by se mohlo jednat nejen o různé špionážní roboty, ale například i o „aktivní“ maskovací uniformy.

Hwan Ko však rovněž sní o světě, v němž by lidé běžně mohli nosit oblečení „měnící barvu a vzory podle jejich vkusu nebo prostředí“. K něčemu takovému ovšem zbývá ještě dlouhá cesta.

Diskuze (2) Další článek: Bezpečnostní díra ohrožuje routery 17 výrobců. Na stupnici závažnosti má 9,9 bodů, útočníci už ji zneužívají

Témata článku: Technologie, Vojenství, Výzkum, Roboti, Armáda, Barvy, Chameleón, Boty, Barva, Závislost, Oblast, Významný posun, Kam, Posun