Robotický tank TRX veze 50 sebevražedných dronů Switchblade. Tohle je zbraň nové doby

  • . Společnost General Dynamics Land Systems předvedla maketu svého nového robotického vozidla TRX
  • To představuje unikátní mobilní systém pro 50 sebevražedných dronů Switchblade
  • Vozidlo TRX je v této verzi rovněž vybaveno kvadrikoptérou

Ve Washingtonu, D.C., se v minulých dnech konala hlavní výroční konference americké Association of the U.S. Army's (AUSA). Společnost General Dynamics Land Systems tam předvedla maketu svého nového robotického vozidla TRX, které představuje unikátní mobilní systém pro 50 sebevražedných dronů AeroVironment Switchblade.

Tato zpráva navazuje na nedávné informace, podle nichž US Army plánuje příští rok na experimentálním cvičení testovat různé verze vozidla TRX, čili Tracked Robot 10-Ton, společně s autonomním minitankem Ripsaw M5 od Howe & Howe a robotickým vozidlem Expeditionary Modular Autonomous Vehicle, které vyvíjejí Pratt Miller a QinetiQ.

Model TRX, který byl letos k vidění na konferenci AUSA, byl vybavený dvěma soustavami po 13 odpalovacích tubách pro sebevražedné drony Switchblade 600 a dalšíma dvěma soustavami po 12 tubách pro menší sebevražedné drony Switchblade 300. Vozidlo TRX je v této verzi rovněž vybaveno kvadrikoptérou připojenou kabelem, která je „zaparkovaná“ uvnitř vozidla.

Pozoruhodná kombinace průzkumných a útočných kapacit

Podle komentátorů je tato konfigurace vozidla TRX pozoruhodnou kombinací průzkumných i útočných kapacit, v relativně malém a mobilním systému, který může být nasazen ve vysoce rizikovém prostředí. Velká výhoda sebevražedných dronů, jako je Switchblade, spočívá v tom, že mohou rychle prozkoumat cílovou oblast a pak ihned tvrdě udeřit.

Tyto drony jsou v akci jištěny lidským operátorem, který má jejich akce pod kontrolou. Má možnost vylepšit přesnost jejich zásahu, a rovněž může zabránit nežádoucímu útoku, pokud by se k němu schylovalo. TRX v této konfiguraci představuje značnou a zároveň chytrou palebnou sílu, kterou bude možné použít i na větší vzdálenost od operátora.

AeroVironment současně neustále sebevražedné drony Switchblade vylepšuje, především pokud jde o jejich autonomní schopnosti. V budoucnu by měly mít možnost operovat v autonomních hejnech, v nichž budou drony navzájem komunikovat.

Účel kvadrikoptéry není příliš jasný, ale zřejmě je jejím úkolem zajišťovat komunikaci a podporu průzkumu. General Dynamics Land Systems pracují i na dalších verzích autonomního vozidla TRX, kterou mohou plnit celou řadu rolí bojového vozidla, včetně přímé i nepřímé palby, obrany proti dronům, průzkumu, zásobování, prorážení překážek a elektronického boje.

Diskuze (11) Další článek: O víkendu se koná další velký Maker Faire. Tentokrát v Brně. Bude tam formule, robopes i ohnivé kolo

Témata článku: Technika, Vojenství, USA, Roboti, Zbraně, Drony, Armáda, Tank, Kvadrokoptéra, Verze, Switchblade, Howe, Units, TRX, Washington, QinetiQ, US Army, Mobilní systém, Nová doba, Maketa, Ton, Vozidlo, AUSA, Drony na Heureka.czKonec českého poskytovatele internetu v přímém přenosu. Připomíná to krachující energetické firmy
Lukáš Václavík
CETINPoskytovatelé internetuPřipojení k internetu
Zuckerbergovo metaverzum je zatím tak špatné, že jej nechtějí používat ani jeho zaměstnanci

Zuckerbergovo metaverzum je zatím tak špatné, že jej nechtějí používat ani jeho zaměstnanci

**V interním oběžníku šéf metaverza v Metě přiznává, že jeho hlavní aplikaci nechtějí používat ani lidé z vývoje. **Horizon Worlds trpí řadou chyb, špatným výkonem nebo neslavně vypadající grafikou. **Ani po výzvě od šéfa metaverza zaměstnanci aplikaci příliš nepoužívají, takže je management musí donutit.

Petr Urban
MetametaverseVirtuální realita
Microsoft vydal Windows 11 verze 22H2. Jak aktualizovat hned teď?

Microsoft vydal Windows 11 verze 22H2. Jak aktualizovat hned teď?

**Aktualizace s názvem 2022 Update je od úterý od 19:00 oficiálně dostupná všem **Distribuce Windows 11 22H2 bude řízená, takže se může protáhnout na týdny až měsíce **Pokud máte kompatibilní počítač, rovnou na verzi 22H2 přejdete z Desítek

Petr Urban
Windows 11Windows UpdateMicrosoft
Jak zvýšit herní výkon ve Windows 11? Vypněte tyhle funkce, radí Microsoft

Jak zvýšit herní výkon ve Windows 11? Vypněte tyhle funkce, radí Microsoft

**Windows 11 na některých počítačích aktivují bezpečnostní funkci Integrita paměti. **Virtualizační funkce ale negativně ovlivňují herní výkon. **Pokud některé funkce vypnete, můžete tím herní výkon posílit.

Petr Urban
Windows 11Microsoft
Výsledky testů GeForce RTX 4090. Grafické monstrum s nesmyslným výkonem zesměšňuje všechny karty na trhu

Výsledky testů GeForce RTX 4090. Grafické monstrum s nesmyslným výkonem zesměšňuje všechny karty na trhu

** K dispozici jsou podrobné nezávislé testy nové grafické karty GeForce RTX 4090 ** Nvidia splnila sliby, mezigenerační skok ve výkonu je obrovský ** DLSS 3 přináší revoluci v počtu fps

Karel Javůrek
GeForce RTX 4000Grafické kartyNvidia
9 nejlepších českých webů, kde lze stáhnout filmy a seriály

9 nejlepších českých webů, kde lze stáhnout filmy a seriály

** Když selžou legální zdroje, můžete se zkusit obrátit na služby pro stahování souborů ** Ulož.to není zdaleka jediné, které nabízí videoobsah ke stažení ** Konkurenční služby nabízí levnější placené účty

redakce
TipyHudba, filmy, seriályWeb
Facebook má nejspíš vaše telefonní číslo, i když jste mu ho nikdy nedali. Tímto tajným nástrojem ho můžete smazat

Facebook má nejspíš vaše telefonní číslo, i když jste mu ho nikdy nedali. Tímto tajným nástrojem ho můžete smazat

**Meta poskytuje nástroj na vymazání telefonních čísel a e-mailových adres z Facebooku a Instagramu **V minulosti Mark Zuckebrg popřel, že by Facebook vytvářel stínové profily **Metě teď můžete sebrat klíčové iddentifikátory, pořád o vás ale nejspíš ví mnoho dalšího

Petr Urban
MetaSledováníSociální sítě