Byznys | Roboti | Jídlo

Robotickým restauracím v San Franciscu se nedaří. Řada z nich musela zavřít

San Francisco se nachází v těsné blízkosti Sillicon Valley a tak není divu, že je považováno za ráj všech nadšenců do supermoderních technologií. To ale rozhodně neznamená, že je jednoduché zde v této oblasti podnikat.

Business Insider informoval o tom, že řadě robotických restaurací, které ve výše jmenovaném městě v nedávné době s velkou slávou zahájily činnost, se vůbec nedaří.

Například Eatsa (nyní Brightloom) byla loni v létě nucena zavřít své sanfranciské provozovny kvůli tomu, že její majitelé si nemohli nadále dovolit platit tamější nájemné. Stejně smutný osud potkal tento týden i kavárny CafeX, z nichž momentálně funguje už jen jedna (na letišti).

Neuspěl ani startup Zume, za nímž stojí japonský holding SoftBank. Ten v roce 2018 v San Franciscu otevřel robotickou pizzerii zaměřenou pouze na rozvážky, avšak minulou středu oznámil, že v tomto projektu nadále nehodlá pokračovat.

Podle Business Insideru je dost dobře možné, že častí návštěvníci restaurací zkrátka dávají přednost interakci s lidmi. Vysvětlení však může spočívat i v prosté skutečnosti, že gastrobyznys je obecně vzato velmi náročný.

Diskuze (13) Další článek: Instagram přidává zprávy i na web. Nejste ve skupině, na které je testuje?

Témata článku: Technologie, Byznys, USA, Roboti, Jídlo, Softbank, Insider, Sillicon Valley, Francisco, Smutný osud, Restaurace, Business insider, San Francisco


Určitě si přečtěte

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

** S cenou do 20 tisíc lze vybrat solidní notebook na práci i hry ** Přenosné notebooky nabídnou i kovová těla a rychlý hardware ** Na hraní se hodí více peněz, ale na použitelný základ dvacet tisíc stačí

Tomáš Holčík, David Polesný | 49

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 21 stavebnic pro malé caparty i budoucí experty na A.I.

Jakub Čížek | 11

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

** Tipy na klávesnice, myši, routery, tiskárny, sluchátka a další věci k počítačům ** Poradíme, s jakými produkty neuděláte chybu ** Vybíráme jak příslušenství na běžnou práci, tak na hraní her

David Polesný | 22