Robotickým restauracím v San Franciscu se nedaří. Řada z nich musela zavřít

San Francisco se nachází v těsné blízkosti Sillicon Valley a tak není divu, že je považováno za ráj všech nadšenců do supermoderních technologií. To ale rozhodně neznamená, že je jednoduché zde v této oblasti podnikat.

Business Insider informoval o tom, že řadě robotických restaurací, které ve výše jmenovaném městě v nedávné době s velkou slávou zahájily činnost, se vůbec nedaří.

Například Eatsa (nyní Brightloom) byla loni v létě nucena zavřít své sanfranciské provozovny kvůli tomu, že její majitelé si nemohli nadále dovolit platit tamější nájemné. Stejně smutný osud potkal tento týden i kavárny CafeX, z nichž momentálně funguje už jen jedna (na letišti).

Neuspěl ani startup Zume, za nímž stojí japonský holding SoftBank. Ten v roce 2018 v San Franciscu otevřel robotickou pizzerii zaměřenou pouze na rozvážky, avšak minulou středu oznámil, že v tomto projektu nadále nehodlá pokračovat.

Podle Business Insideru je dost dobře možné, že častí návštěvníci restaurací zkrátka dávají přednost interakci s lidmi. Vysvětlení však může spočívat i v prosté skutečnosti, že gastrobyznys je obecně vzato velmi náročný.

Diskuze (13) Další článek: Instagram přidává zprávy i na web. Nejste ve skupině, na které je testuje?

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , ,