Rover Curiosity objevil na Marsu malý kamenný oblouk

Rover Curiosity pokračuje v prozkoumávání povrchu Marsu, konkrétně impaktního kráteru Gale. A právě v této oblasti nyní narazil na malý kamenný oblouk.

Inženýr NASA-JPL Kevin M. Gill spojil několik snímků tohoto zajímavého útvaru dohromady, aby ho bylo lépe vidět. „Nechám na vědcích, aby vysvětlili, co se to tu sakra děje,“ zavtipkoval.

Někteří lidé samozřejmě ihned přispěchali s tvrzením, že by mohlo jít o dílo nějaké starobylé mimozemské civilizace. Pravděpodobnost něčeho takového je ale naprosto minimální.

Jedním z důvodů je skutečnost, že tvůrci oblouku by museli být opravdu hodně malí. Jak totiž upozorňuje server CNET, celé zorné pole má průměr jen cca 16,5 centimetrů.

Kromě toho, i na Zemi najdete spoustu podobných geologických prvků, které vznikly zcela přirozeně – a není žádný důvod, proč by se takové nemohly vyskytovat i na rudé planetě.

Diskuze (9) Další článek: Také Microsoft oznámil, že do svých budov pustí jen očkované. Kanceláře plně otevře nejdříve v říjnu

Témata článku: Vesmír, Země, Mars, Výzkum, NASA, Mimozemský život, Geologie, RMI, Curiosity, Zorné pole, NASA-JPL, Kam, Civilizace, OBJ, Rover, CNET, Gale, Oblouk