Rusko chce vesmírnému turistovi dopřát výstup mimo Mezinárodní vesmírnou stanici

Rusko podle agentury Agence France-Presse hodlá v roce 2023 poslat na Mezinárodní vesmírnou stanici (ISS) další dva turisty. Ty na místo určení dopraví kosmická loď Sojuz.

Mnohem zajímavější ovšem je, že jeden z těchto turistů by měl ze stanice vystoupit a absolvovat „vesmírnou procházku„ – což je něco, o co se dosud nikdo nepokusil. Potřebný trénink totiž není jen velice náročný, ale také nákladný.

Ruská státní korporace pro kosmické aktivity Roskosmos spolupracuje s americkou společností Space Adventures, díky čemuž se na ISS mohlo podívat již 7 zájemců. V roce 2010 byl však tento program pozastaven.

„Soukromý občan, který by dokončil vesmírnou procházku… to by byl další velký krok vpřed v oblasti privátních kosmických letů,“ komentoval nejnovější plány CEO výše jmenované firmy Eric Anderson.

Není bez zajímavosti, že se Space Adventures uzavřela partnerství rovněž Muskova SpaceX. Ta chce do vesmíru vozit turisty na palubě svého Crew Dragonu.

Diskuze (37) Další článek: Huawei zlevňuje. Ceny klesly u telefonů, tabletu i sluchátek

Témata článku: Vesmír, SpaceX, Mezinárodní vesmírná stanice, Rusko, Vesmírná turistika, Roskosmos, Agence France-Press, Agence France-Presse, Procházka, Space Adventures, SV ČR, Agence France Press, Turista, ISS, Crew, Vesmírný turista, Energia, Výstup, Vesmírná procházka22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

V žáru vášně, Osudová přitažlivost, Základní instinkt, Ďábelská svůdkyně, Nebezpečné hry, Dvojitý milenec. Exkurze do historie subžánru erotických thrillerů, v němž se napětí mísí se vzrušením.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

** Materiál „Kit 300“ představuje vizuální i termální kamufláž ** Dokáže zablokovat tepelné vyzařování maskovaného vojáka či třeba stroje ** Velký kus materiálu Kit 300 může ukrýt vozidlo až do velikosti Hummeru

Stanislav Mihulka
IzraelMateriálArmáda
Černobyl po 35 letech: Stále vypadá děsivě, elektřina se tu ale vyrábí dál

Černobyl po 35 letech: Stále vypadá děsivě, elektřina se tu ale vyrábí dál

** Uběhlo 35 let od tragické nehody v černobylské elektrárně ** Celá oblast je událostí stále silně poznamenaná ** Z Černobylu ale znovu teče elektřina – tentokrát solární

David Polesný
Elektrárna
Nový americký dělostřelecký systém zlomil rekord nejrychleji vystřeleným projektilem

Nový americký dělostřelecký systém zlomil rekord nejrychleji vystřeleným projektilem

** Nový dělostřelecký systém U.S. Army před časem zlomil rekord v rychlosti výstřelu ** Umožnila to speciální hnací náplň munice ** Za účelem jejího vývoje byl postavený pozoruhodný balistický simulátor (BSIM)

Stanislav Mihulka
RekordyZbraněArmáda