Rusko pracuje na vlastních plánech ochrany Země před nebezpečnými asteroidy

Ruská kosmická agentura Roskosmos oznámila, že pracuje na vybudování střediska, jehož zaměstnanci budou pátrat po potenciálně nebezpečných asteroidech, meteoroidech i kometách. A to není všechno.

„V rámci vytváření monitorovacího systému a informační podpory pro bezpečnost aktivit v blízkém vesmíru plánujeme spustit Ruské centrum pro malá nebeská tělesa“ (Russian Center for Small Celestial Bodies), jehož hlavním úkolem bude detekovat a sledovat nebeská tělesa přibližující se k Zemi,“ uvedl Igor Bakaras z dceřinné společnosti Roskomosu TsNIIMash .

Podle zpravodajské agentury UrduPoint News by tento plán mohl být schválen v polovině nadcházejícího roku. Předběžně se přitom počítá s tím, že po svém uvedení do provozu bude Russian Center for Small Celestial Bodies fungovat minimálně do roku 2030.

Ruští odborníci samozřejmě zkoumají i různé způsoby jak vesmírné skály směřující k naší planetě zničit, nebo alespoň odklonit. V této souvislosti se uvažuje například o využití satelitů, solárních plachet či raketových motorů.

To všechno je ale zatím hudba budoucnosti. „V současnosti je práce v těchto oblastech z velké části omezena na teoretický výzkum a matematické modelování různých protiopatření,“ připustil Bakaras.

Diskuze (22) Další článek: Google Mapy vyfiltrují dobíjecí stanice pro elektromobily podle typu dostupných zásuvek

Témata článku: Vesmír, Bezpečnost, Výzkum, Budoucnost, Země, Rusko, Meteorit, Asteroidy, Komety, Plán ochrany, Asteroid, ASTER, Ochrana země, Těleso, Celestial, Nebeské těleso, Asteroids, MeteoroidRobotický tank TRX veze 50 sebevražedných dronů Switchblade. Tohle je zbraň nové doby

Robotický tank TRX veze 50 sebevražedných dronů Switchblade. Tohle je zbraň nové doby

** . Společnost General Dynamics Land Systems předvedla maketu svého nového robotického vozidla TRX ** To představuje unikátní mobilní systém pro 50 sebevražedných dronů Switchblade ** Vozidlo TRX je v této verzi rovněž vybaveno kvadrikoptérou

Stanislav Mihulka
VojenstvíDronyRoboti
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály