Rusové chystají elektrický supersport na základech prototypu zkrachovalé automobilky Marussia

Na technické univerzitě v ruském městě Novosibirsk zahájili vývoj elektrického supersportu. Má být vytvořen na základě jednoho z modelů dnes již neexistujícího ruského výrobce sportovních automobilů Marussia Motors.

Smlouvu o spolupráci podepsali 27. května přímo na kapotě jednoho z vozů Marussia rektor Anatolij Batajev a majitel konstrukční a projekční kanceláře Spektr Andrej Bratenkov. Jejich společným cílem je zkonstruování elektrického sportovního vozu.

Elektrický supersport na konvenčních základech

V rámci spolupráce se plánuje výměna spalovacího motoru za energeticky účinnější elektromotor s vysokým výkonem a vybavení vozidla lithium-iontovými bateriemi. Kompletně bude také vyměněna elektronika vozu. Inženýři očekávají, že návrh elektrického pohonu pro nový model bude vyžadovat asi jeden a půl roku práce.

Klepněte pro větší obrázek 
Marussia B2

Mluvčí univerzity uvedl, že škola disponuje nezbytnými technologiemi a odbornými znalostmi, „aby dokázala prorazit a vytvořit platformu pro rozvoj domácích elektromobilů s vysokými technickými vlastnostmi“.

Původní projekt Marussia zbankrotoval v roce 2014, sedm let po svém založení. Marussia Motors byl první ruskou společností, která se orientovala na výrobu sportovních vozů. V roce 2010 firma získala podíl ve stáji formule 1 Virgin Racing, který byl od roku 2012 přejmenován na Marussia F1. Tým však v listopadu 2014 oznámil ukončení svého působení.

K dispozici je šest prototypů

Po krachu koupila v listopadu 2017 společnost VIP-Service šest prototypů Marussia a oznámila, že hodlá zahájit jejich obnovu. Vedení firmy také chtělo získat práva na značku a obnovit výrobu sportovních vozů na Sibiři nebo v Itálii.

Technická univerzita bude spolupracovat s VIP-Service, která na přestavbu poskytne model Marussia B2 z roku 2009, technickou podporu a výkresy. Po elektrifikaci by měl nový vůz být schopen soutěžit se supersporty Porsche Taycan a Tesla Roadster. Konkrétní parametry prvního ruského elektrického supersportu však zatím nebyly publikovány.

Diskuze (4) Další článek: Facebook chystá vlastní kryptoměnu GlobalCoin. Spustit se má příští rok

Témata článku: Doprava, Elektromobily, Automobily, Rusko, Lithium, Tesla roadster, Model, SUP, Zak, Sibiř, Itálie, Univerzita, Anatolij, Vůz, Sportovní vůz, BATA, Porsche Taycan, Supersport, Novosibirsk, Mar, Elektrický, Technická univerzita, SuperProgramování elektroniky: Detektor štěkotu, sousedovy vrtačky i padajících skleniček

Programování elektroniky: Detektor štěkotu, sousedovy vrtačky i padajících skleniček

** Paní Bledé doma štěkají psi, jak je sledovat za pár kaček? ** Dnes to zkusíme pomocí primitivního mikrofonu a Arduina ** Při velké zvukové amplitudě spustíme alarm a dorazí notifikace

Jakub Čížek
Pojďme programovat elektroniku
Vypadá jako iPhone 14 Pro Max, ale zdání klame. Čínská kopie však stojí jen dvacetinu toho, co originál

Vypadá jako iPhone 14 Pro Max, ale zdání klame. Čínská kopie však stojí jen dvacetinu toho, co originál

** Kopii iPhonu 14 Pro Max dnes pořídíte o 90% levněji, než originál ** Krabička je stejná, telefon má samozřejmě jiný hardware i výkon ** I přesto máte pocit, že držíte skutečný iPhone

Martin Chroust
ČínaKopie
Vědci zkoumali přesnost měření stavby těla u hodinek od Samsungu. Výsledky všechny překvapily

Vědci zkoumali přesnost měření stavby těla u hodinek od Samsungu. Výsledky všechny překvapily

** Chytré hodinky běžně bereme jako informativní měřidla ** Jak si však stojí ve srovnání s profesionálními měřiči ** Při měření stavby těla se na hodinky můžete spolehnout

Martin Chroust
Galaxy Watch4Měření
Motorola Razr 2022 ztrácí bradu, ale nikoli tvář. Velký vnější displej z ní dělá úkaz mezi véčky

Motorola Razr 2022 ztrácí bradu, ale nikoli tvář. Velký vnější displej z ní dělá úkaz mezi véčky

** Třetí generace ohebného véčka přináší mnoho vylepšení ** Hlavní výhodou zůstává nezvykle velký sekundární displej ** Velmi zamrzí chybějící bezdrátové dobíjení

Jan Láska
Ohebný displejVéčkoPreview
Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2
Konec českého poskytovatele internetu v přímém přenosu. Připomíná to krachující energetické firmy
Lukáš Václavík
CETINPoskytovatelé internetuPřipojení k internetu