Rusové chystají elektrický supersport na základech prototypu zkrachovalé automobilky Marussia

Na technické univerzitě v ruském městě Novosibirsk zahájili vývoj elektrického supersportu. Má být vytvořen na základě jednoho z modelů dnes již neexistujícího ruského výrobce sportovních automobilů Marussia Motors.

Smlouvu o spolupráci podepsali 27. května přímo na kapotě jednoho z vozů Marussia rektor Anatolij Batajev a majitel konstrukční a projekční kanceláře Spektr Andrej Bratenkov. Jejich společným cílem je zkonstruování elektrického sportovního vozu.

Elektrický supersport na konvenčních základech

V rámci spolupráce se plánuje výměna spalovacího motoru za energeticky účinnější elektromotor s vysokým výkonem a vybavení vozidla lithium-iontovými bateriemi. Kompletně bude také vyměněna elektronika vozu. Inženýři očekávají, že návrh elektrického pohonu pro nový model bude vyžadovat asi jeden a půl roku práce.

Klepněte pro větší obrázek 
Marussia B2

Mluvčí univerzity uvedl, že škola disponuje nezbytnými technologiemi a odbornými znalostmi, „aby dokázala prorazit a vytvořit platformu pro rozvoj domácích elektromobilů s vysokými technickými vlastnostmi“.

Původní projekt Marussia zbankrotoval v roce 2014, sedm let po svém založení. Marussia Motors byl první ruskou společností, která se orientovala na výrobu sportovních vozů. V roce 2010 firma získala podíl ve stáji formule 1 Virgin Racing, který byl od roku 2012 přejmenován na Marussia F1. Tým však v listopadu 2014 oznámil ukončení svého působení.

K dispozici je šest prototypů

Po krachu koupila v listopadu 2017 společnost VIP-Service šest prototypů Marussia a oznámila, že hodlá zahájit jejich obnovu. Vedení firmy také chtělo získat práva na značku a obnovit výrobu sportovních vozů na Sibiři nebo v Itálii.

Technická univerzita bude spolupracovat s VIP-Service, která na přestavbu poskytne model Marussia B2 z roku 2009, technickou podporu a výkresy. Po elektrifikaci by měl nový vůz být schopen soutěžit se supersporty Porsche Taycan a Tesla Roadster. Konkrétní parametry prvního ruského elektrického supersportu však zatím nebyly publikovány.

Diskuze (4) Další článek: Facebook chystá vlastní kryptoměnu GlobalCoin. Spustit se má příští rok

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,