Rusové chystají elektrický supersport na základech prototypu zkrachovalé automobilky Marussia

Foto: BenCC BY-SA 2.0
Rusové chystají elektrický supersport na základech prototypu zkrachovalé automobilky Marussia | Foto: Ben, CC BY-SA 2.0

Na technické univerzitě v ruském městě Novosibirsk zahájili vývoj elektrického supersportu. Má být vytvořen na základě jednoho z modelů dnes již neexistujícího ruského výrobce sportovních automobilů Marussia Motors.

Smlouvu o spolupráci podepsali 27. května přímo na kapotě jednoho z vozů Marussia rektor Anatolij Batajev a majitel konstrukční a projekční kanceláře Spektr Andrej Bratenkov. Jejich společným cílem je zkonstruování elektrického sportovního vozu.

Elektrický supersport na konvenčních základech

V rámci spolupráce se plánuje výměna spalovacího motoru za energeticky účinnější elektromotor s vysokým výkonem a vybavení vozidla lithium-iontovými bateriemi. Kompletně bude také vyměněna elektronika vozu. Inženýři očekávají, že návrh elektrického pohonu pro nový model bude vyžadovat asi jeden a půl roku práce.

Klepněte pro větší obrázek 
Marussia B2

Mluvčí univerzity uvedl, že škola disponuje nezbytnými technologiemi a odbornými znalostmi, „aby dokázala prorazit a vytvořit platformu pro rozvoj domácích elektromobilů s vysokými technickými vlastnostmi“.

Původní projekt Marussia zbankrotoval v roce 2014, sedm let po svém založení. Marussia Motors byl první ruskou společností, která se orientovala na výrobu sportovních vozů. V roce 2010 firma získala podíl ve stáji formule 1 Virgin Racing, který byl od roku 2012 přejmenován na Marussia F1. Tým však v listopadu 2014 oznámil ukončení svého působení.

K dispozici je šest prototypů

Po krachu koupila v listopadu 2017 společnost VIP-Service šest prototypů Marussia a oznámila, že hodlá zahájit jejich obnovu. Vedení firmy také chtělo získat práva na značku a obnovit výrobu sportovních vozů na Sibiři nebo v Itálii.

Technická univerzita bude spolupracovat s VIP-Service, která na přestavbu poskytne model Marussia B2 z roku 2009, technickou podporu a výkresy. Po elektrifikaci by měl nový vůz být schopen soutěžit se supersporty Porsche Taycan a Tesla Roadster. Konkrétní parametry prvního ruského elektrického supersportu však zatím nebyly publikovány.

Diskuze (4) Další článek: Facebook chystá vlastní kryptoměnu GlobalCoin. Spustit se má příští rok

Témata článku: Elektromobily, Doprava, Automobily, Rusko, Lithium, Univerzita, BATA, Sibiř, Porsche Taycan, Super, Novosibirsk, Model, Mar, Supersport, Vůz, Sportovní vůz, Zak, Tesla roadster, Technická univerzita, Itálie, SUPRobotický tank TRX veze 50 sebevražedných dronů Switchblade. Tohle je zbraň nové doby

Robotický tank TRX veze 50 sebevražedných dronů Switchblade. Tohle je zbraň nové doby

** . Společnost General Dynamics Land Systems předvedla maketu svého nového robotického vozidla TRX ** To představuje unikátní mobilní systém pro 50 sebevražedných dronů Switchblade ** Vozidlo TRX je v této verzi rovněž vybaveno kvadrikoptérou

Stanislav Mihulka
VojenstvíDronyRoboti
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály