Rusové nejsou nepostradatelní ani ve vesmíru. OneWeb přeběhl ke SpaceX během pouhých tří týdnů

V důsledku ruské invaze na Ukrajinu mj. vznikla i některá partnerství, která předtím nebyla příliš pravděpodobná. Například britský poskytovatel satelitního internetu OneWeb oznámil, že podepsal smlouvu s firmou SpaceX, která provozuje konkurenční Starlink.

„První start se SpaceX se očekává v roce 2022 a rozšíří celkovou konstelaci OneWeb na oběžné dráze, která v současnosti čítá 428 satelitů, neboli 66 procent flotily,“ uvádí se mj. v tiskové zprávě.

„Děkujeme SpaceX za podporu, která odráží naši společnou vizi neomezeného potenciálu vesmíru,“ komentoval to CEO OneWeb Neil Masterson.

Nesmyslné požadavky a zakryté vlajky

OneWeb původně spoléhal na ruské rakety Sojuz. Počátkem tohoto měsíce se však rozhodl všech šest nadcházejících startů zrušit. Stalo se tak v reakci na některé výroky šéfa Roskosmosu Dmitrije Rogozina, který požadoval hned několik záruk, že širokopásmové satelity „nebudou použity pro vojenské účely“.

Rogozin podle dostupných informací dokonce zašel tak daleko, že nechal zakrýt britské, americké a japonské vlajky nacházející se na raketě určené k vypuštění dotyčných satelitů

Diskuze (54) Další článek: Čína chce svou vesmírnou stanici otevřít komerčním aktivitám. První turisté by na ni mohli vyrazit během 10 let

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , ,