Tesla Motors | Automobily | Rusko

Ruští nadšenci si postavili vlastní Cybertruck. Teď ho nabízejí k prodeji za čtvrt milionu korun

Aktualizace 29.12.

Ruští youtubeři z kanálu Pushka’s Garage se rozhodli prodat nedávno vyrobenou repliku Cybertrucku od Tesly. Požadovaná cena činí 666 666 rublů, což je zhruba čtvrt milionu korun.

Náklady na konstrukci tohoto originálního vozidla přitom byly mnohem nižší – podle dostupných informací činily jen asi 30 000 korun.

Pravý Cybertruck stojí nesrovnatelně víc, ale je poháněn elektřinou a dokáže například zrychlit z 0 na 100 km/h za necelé 3 sekundy (platí pro nejvyšší verzi se třemi motory).

Oproti tomu základem jeho napodobeniny je Lada Samara, konkrétně VAZ 2019. Ta disponuje benzínovým motorem a z nuly na stovku se dostane za cca 16 sekund. Je tedy otázkou, zda výše uvedená nabídka někoho osloví. Zvlášť když ruský Cybertruck sice zvládne dojet z bodu A do bodu B aniž by se rozpadl, avšak určitě neprošel žádnou kontrolou...


Tým ruských youtuberů vytvořil svůj vlastní Cybertruck. Ve čtvrtek na sociálních sítích začalo kolovat krátké video z jeho jízdy Moskvou, které podle očekávání vzbudilo značný zájem.

„Jak se vám to líbí, Elone Musku?“ komentoval ho jeden uživatel Twitteru. „Tesla ještě Cybertruck nezačala prodávat, ale v Moskvě si už sestavili vlastní!“

Oba vozy jsou si vzhledově velmi podobné, ale v řadě ohledů se pochopitelně liší. Ukázkovým příkladem může být podběh zadního kola – ten originální není obdélníkový, ale má tvar polovičního šestiúhelníku.

Ruská verze je rovněž o něco kratší a vyšší než skutečný Cybertruck. Jejím základem je navíc Lada Samara, což znamená, že využívá benzínový pohon. Dotyční youtubeři  nicméně podle svých vlastních slov vážně uvažují i o konstrukci plně elektrického modelu.

„Mohli bychom tomu dát elektrickou trakci stejně jako Tesla... Máme pro tento projekt spoustu nápadů,“ uvedli sebevědomě v rozhovoru pro ruský televizní kanál 360.

Diskuze (31) Další článek: Co není v hlavě, musí být v počítači. Vybrali jsme 9 dobrých aplikací na poznámky

Témata článku: Technika, Tesla Motors, Twitter, Elon Musk, Doprava, Automobily, Elektromobily, Rusko, Youtuber, Tesla, Moskva, Cybertruck, GOES, Nadšenec, Elon Musku, Šestiúhelník


Určitě si přečtěte

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

** Speedtest stále častěji měří jen rychlost na poslední míli ** Ta však ale neodpovídá reálnému surfování ** Jak se tedy pokusit změřit tu skutečnou?

Jakub Čížek | 85

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

** Bezdrátové myši řídí čip od Nordic Semiconductors ** Jeho rádiové vysílače si před lety oblíbila i komunita kutilů ** Dnes si je vyzkoušíme v praxi

Jakub Čížek | 9

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián | 36