Software | Aktualizace | Elektromobily | Tesla Motors

S vánoční softwarovou aktualizací mohou Tesly místo troubení třeba zvonit rolničkami nebo prdět

Dlouho očekávaná softwarová aktualizace pro automobily Tesla přinesla pěknou porci novinek. Kromě nejrůznějších oprav a vylepšení se majitelé těchto vozů mohou těšit například na tři nové hry, jež lze hrát na palubním infotainmentu, nebo možnost změny zvuku klaksonu.

Aktualizace firmwaru s číslem verze 2020.48.26 přináší nový režim Boombox, využívající externí reproduktor vozidla (pokud je jím z výroby vybaveno, což se týká aut vyrobených po 1. září 2019). A jak už to u tohoto výrobce bývá, spojil užitečné funkce s humorem – byť v tomto případě pro někoho možná poněkud kontroverzním.

Prdící Tesly

Přestaňme chodit kolem horké kaše a začněme tweetem generálního ředitele Elona Muska. Ten avizoval jednu z novinek, spočívající v možnosti změnit zvuk klaksonu na mečení kozy, syčení hada, zvuk saxofonu, kvílení meluzíny či vánoční cinkání.

Musk však zdaleka nevyjmenoval všechny možnosti. Kolemjdoucí a ostatní řidiče můžete obšťastnit například potleskem, znělkou zmrzlinářského auta či zvukem „tadá“. V zahraničních médiích však největší pozornost upoutala možnost nahrazení zvuku houkačky prděním.

Klepněte pro větší obrázek 
Tweet Elona Muska

Nutno podotknout, že zvuky větrů, vycházející běžně z trávicího ústrojí, nejsou ve výbavě Tesel žádnou novinkou. Již v předchozích firmwarech bylo možné nastavit je jako zvuk směrovek – až dosud však byly ke slyšení pouze v interiéru. Pokud by vám nabízené zvukové efekty nevyhovovaly, můžete přes USB přidat až pět vlastních zvuků.

Další novinky

Ačkoli možnost prdět na ostatní účastníky provozu přitáhla největší zájem, novinek je v novém firmwaru víc. Jmenovat můžeme například tři nové hry, jež je možné hrát v rámci infotainmentu. Zkrátit čas při čekání si můžete hrami The Battle of Polytopia, Cat Quest a legendárním Solitairem.

The Battle of Polytopia je strategická hra, ve které hráči velí jednomu z patnácti kmenů. Jedná se o Muskův oblíbený titul, který v minulosti několikrát zmínil. Vývojáři hry na oplátku vytvořili video, v němž figuruje postava jménem Elon Musk. Hru bude v budoucnu možné hrát online proti ostatním majitelům Tesel.

Cat Quest je akční videohra, odehrávající se v otevřeném světě Felingard. Hráči řídí kočku, která putuje s cílem zachránit svou unesenou sestru.

Konečně Solitaire je karetní hra pro jednoho hráče, známá také jako Klondike. Jedná se o takřka legendární titul, jež můžete znát ze starších verzí Windows. V Tesle lze nastavit úroveň a jako jedinou lze tuto hru hrát i během jízdy, což by pochopitelně nemělo platit pro řidiče.

Diskuze (26) Další článek: Google začal ve vyhledávači ukazovat videa z TikToku a Instagramu. Zatím jen na mobilu

Témata článku: Technika, Software, Windows, Aktualizace, Elektromobily, Hry, Tesla Motors, Elon Musk, Automobily, Zvuk, Boombox, Zvon, Tesla, Troubení, Firmware, Muskův, Klondike, Novinka


Určitě si přečtěte

Fedora 33 prostě funguje. Linux si zaslouží dobýt laptop, je to ale asi opět marné

Fedora 33 prostě funguje. Linux si zaslouží dobýt laptop, je to ale asi opět marné

** Desktopový Linux funguje a vypadá stále lépe ** Fedora 33 není výjimkou ** Ve stínu Windows a macOS tu vyrostly skvělé alternativy

Jakub Čížek | 156

Jakub Čížek
FedoraOperační systémyLinux
Jak v prohlížeči vypnout oznámení zasílaná webovými stránkami

Jak v prohlížeči vypnout oznámení zasílaná webovými stránkami

** Obtěžují vás neustálé dotazy webů, zda chcete zobrazovat oznámení? ** Můžete je zakázat, a to jak kompletně, tak i pro jednotlivé stránky ** Připravili jsme návody pro Chrome, Firefox, Edge a Operu

Karel Kilián | 11

Karel Kilián
Jak na InternetTipyProhlížeče
Vybíráme nejlepší monitory: Od úplně levných až po displeje na rozmazlování očí

Vybíráme nejlepší monitory: Od úplně levných až po displeje na rozmazlování očí

** Vybrali jsme nejlepší monitory na práci i pořádné hraní ** Nejlevnější monitor s kvalitním panelem nestojí ani tři tisíce ** Rozlišení 4K a větší obrazovka už není nedostupný luxus

David Polesný | 30

David Polesný
Monitory
Uživatelé hlásí problémy s jednou z listopadových záplat pro Windows 10
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10
Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4

redakce
Mapy GoogleStreet View
26 užitečných rozšíření pro Chrome: Naučte prohlížeč nové věci

26 užitečných rozšíření pro Chrome: Naučte prohlížeč nové věci

** Prohlížeč Chrome obsahuje širokou škálu funkcí, neumí ale všechno ** Jeho schopnosti můžete rozšířit pomocí rozšíření ** Vybrali jsme pro vás zajímavé a užitečné doplňky

Karel Kilián | 44

Karel Kilián
Doplňky do prohlížečeChromeProhlížeče
Elon Musk podpořil Signal jako náhradu WhatsAppu. Aplikaci okamžitě zavalili uživatelé
Markéta Mikešová
WhatsAppElon MuskFacebook