S vánoční softwarovou aktualizací mohou Tesly místo troubení třeba zvonit rolničkami nebo prdět

Dlouho očekávaná softwarová aktualizace pro automobily Tesla přinesla pěknou porci novinek. Kromě nejrůznějších oprav a vylepšení se majitelé těchto vozů mohou těšit například na tři nové hry, jež lze hrát na palubním infotainmentu, nebo možnost změny zvuku klaksonu.

Aktualizace firmwaru s číslem verze 2020.48.26 přináší nový režim Boombox, využívající externí reproduktor vozidla (pokud je jím z výroby vybaveno, což se týká aut vyrobených po 1. září 2019). A jak už to u tohoto výrobce bývá, spojil užitečné funkce s humorem – byť v tomto případě pro někoho možná poněkud kontroverzním.

Prdící Tesly

Přestaňme chodit kolem horké kaše a začněme tweetem generálního ředitele Elona Muska. Ten avizoval jednu z novinek, spočívající v možnosti změnit zvuk klaksonu na mečení kozy, syčení hada, zvuk saxofonu, kvílení meluzíny či vánoční cinkání.

Musk však zdaleka nevyjmenoval všechny možnosti. Kolemjdoucí a ostatní řidiče můžete obšťastnit například potleskem, znělkou zmrzlinářského auta či zvukem „tadá“. V zahraničních médiích však největší pozornost upoutala možnost nahrazení zvuku houkačky prděním.

Klepněte pro větší obrázek 
Tweet Elona Muska

Nutno podotknout, že zvuky větrů, vycházející běžně z trávicího ústrojí, nejsou ve výbavě Tesel žádnou novinkou. Již v předchozích firmwarech bylo možné nastavit je jako zvuk směrovek – až dosud však byly ke slyšení pouze v interiéru. Pokud by vám nabízené zvukové efekty nevyhovovaly, můžete přes USB přidat až pět vlastních zvuků.

Další novinky

Ačkoli možnost prdět na ostatní účastníky provozu přitáhla největší zájem, novinek je v novém firmwaru víc. Jmenovat můžeme například tři nové hry, jež je možné hrát v rámci infotainmentu. Zkrátit čas při čekání si můžete hrami The Battle of Polytopia, Cat Quest a legendárním Solitairem.

The Battle of Polytopia je strategická hra, ve které hráči velí jednomu z patnácti kmenů. Jedná se o Muskův oblíbený titul, který v minulosti několikrát zmínil. Vývojáři hry na oplátku vytvořili video, v němž figuruje postava jménem Elon Musk. Hru bude v budoucnu možné hrát online proti ostatním majitelům Tesel.

Cat Quest je akční videohra, odehrávající se v otevřeném světě Felingard. Hráči řídí kočku, která putuje s cílem zachránit svou unesenou sestru.

Konečně Solitaire je karetní hra pro jednoho hráče, známá také jako Klondike. Jedná se o takřka legendární titul, jež můžete znát ze starších verzí Windows. V Tesle lze nastavit úroveň a jako jedinou lze tuto hru hrát i během jízdy, což by pochopitelně nemělo platit pro řidiče.

Diskuze (26) Další článek: Google začal ve vyhledávači ukazovat videa z TikToku a Instagramu. Zatím jen na mobilu

Témata článku: Windows, Software, Technika, Elektromobily, Tesla Motors, Elon Musk, Automobily, Aktualizace, Hry, Zvuk, Infotainment, Muskův, Zvon, TES, Tesla, Kolemjdoucí, Troubení, Novinka, Boombox, Firmware, Klondike, Software na Heureka.czNedají si pokoj. Laciné kopie Samsungů Galaxy S22 znovu předběhly originál. Jejich nákupem se zaručeně spálíte

Nedají si pokoj. Laciné kopie Samsungů Galaxy S22 znovu předběhly originál. Jejich nákupem se zaručeně spálíte

** Ještě před premiérou můžete v ruce držet S22 Ultra... **...jenže to není Galaxy a Samsung ani náhodou ** Jak nenaletět na bombastické specifikace telefonů „za hubičku“?

Martin Chroust
AliExpressČínaKopie
Subvarianta omikronu BA.2 znepokojuje epidemiology. V Dánsku už tvoří skoro polovinu případů

Subvarianta omikronu BA.2 znepokojuje epidemiology. V Dánsku už tvoří skoro polovinu případů

** SARS-CoV-2 omikron má tři hlavní subvarianty: BA.1, BA.2 a BA.3 ** BA.2 je ještě nakažlivější než již tak značně infekční omikron. ** V Dánsku již tvoří polovinu všech případů nákazy omikronem

Karel Kilián
SARS-CoV-2Mutace
Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

** Materiál „Kit 300“ představuje vizuální i termální kamufláž ** Dokáže zablokovat tepelné vyzařování maskovaného vojáka či třeba stroje ** Velký kus materiálu Kit 300 může ukrýt vozidlo až do velikosti Hummeru

Stanislav Mihulka
IzraelMateriálArmáda
22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

V žáru vášně, Osudová přitažlivost, Základní instinkt, Ďábelská svůdkyně, Nebezpečné hry, Dvojitý milenec. Exkurze do historie subžánru erotických thrillerů, v němž se napětí mísí se vzrušením.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Už nikdy nekopírujte a nevkládejte příkazy z webových stránek – můžete tak ohrozit Windows i Linux

Už nikdy nekopírujte a nevkládejte příkazy z webových stránek – můžete tak ohrozit Windows i Linux

** Kopírujete někdy příkazy z webových stránek? ** Pak byste toho měli hodně rychle nechat! ** Můžete totiž zkopírovat škodlivý kód

Karel Kilián
KódJavascriptBezpečnost