Sedadla oddělená štíty z průhledného materiálu: I tak by v budoucnu mohlo vypadat cestování letadly

Foto: Avio Interiors
Sedadla oddělená štíty z průhledného materiálu: I tak by v budoucnu mohlo vypadat cestování letadly | Foto: Avio Interiors

Italská designérská společnost Avio Interiors představila dva koncepty toho, jak by v postpandemickém světě mohly vypadat interiéry letadel. Hlavním cílem je poskytnout pasažérům větší pocit bezpečí v případě, že jejich spolucestující kýchají či kašlou.

První z nich, „Glassafe“, by v praxi obnášel vyrobit speciální kit, který by se následně nainstaloval na stávající trojsedadla. Konkrétně jde o průhledné ochranné štíty.

Klepněte pro větší obrázek

Druhý – „Janus Seat“ – zachází ještě dále. Prostřední sedadlo je totiž otočeno dozadu. Toto řešení je ovšem poněkud nepraktické v případě, že všichni tři lidé se znají (jde o příbuzné, kamarády atd.).

Klepněte pro větší obrázek

Jeho případná realizace by navíc vyžadovala kompletní předělání interiéru, protože na rozdíl od Glassafe se už nejedná pouze o relativně jednoduchý doplněk.

Dodejme, že tyto návrhy byly prezentovány necelé tři měsíce poté, co si  americký podnikatel Rick Pescovitz kvůli strachu z koronaviru vzal do letadla osobní „stan“.

Diskuze (13) Další článek: SSD budou mít brzy větší kapacitu. Samsung pracuje na 160vrstvých čipech NAND flash

Témata článku: Koronavirus, Technika, Doprava, Budoucnost, COVID-19, Letadla, Létání, Cestování, Design, Materiál, Sedadlo, Seat, Sed, Letadlo, Avio, Pocit bezpečí, Interiér, ŠtítSuicide Squad: Kill the Justice League slibují akční paseku v příběhovém traileru

Suicide Squad: Kill the Justice League slibují akční paseku v příběhovém traileru

Rozdáte si to pěkně osobně se samotnou Justice League.

Michal Maliarov
Suicide Squad: Kill the Justice LeagueVideo
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Digitální mířidla udělají z palných zbraní zbraně proti dronům

Digitální mířidla udělají z palných zbraní zbraně proti dronům

** Američtí mariňáci si pořizují větší množství pokročilých digitálních mířidel SMASH 2000 ** Ta byla vyvinuta k tomu, aby zvýšila šance střelce zasáhnout cíl první ranou ** Umožňují střelci sledovat cíle a nabízejí jim optimální zamíření s přihlédnutím k pohybu cíle

Stanislav Mihulka
ZbraněVojenstvíDrony
Psychonauts 2: kultovní bláznění je zpět | Recenze

Psychonauts 2: kultovní bláznění je zpět | Recenze

Pokračování ikonické akční adventury je zpět a zklamáni rozhodně nejsme!

Ladislav Novák
Akční adventuraRecenze
Kalifornie je přísnější než EU. Zakazuje benzínové sekačky a zahradní techniku se spalovacím motorem

Kalifornie je přísnější než EU. Zakazuje benzínové sekačky a zahradní techniku se spalovacím motorem

** EU chce od roku 2035 zakázat auta se spalovacími motory ** Kalifornie jde dál - od roku 2024 zakáže benzínové sekačky ** Prý v některých směrech znečišťují ovzduší více než auta

Karel Kilián
ZnečištěníZahradyUSA