Sedadla oddělená štíty z průhledného materiálu: I tak by v budoucnu mohlo vypadat cestování letadly

Italská designérská společnost Avio Interiors představila dva koncepty toho, jak by v postpandemickém světě mohly vypadat interiéry letadel. Hlavním cílem je poskytnout pasažérům větší pocit bezpečí v případě, že jejich spolucestující kýchají či kašlou.

První z nich, „Glassafe“, by v praxi obnášel vyrobit speciální kit, který by se následně nainstaloval na stávající trojsedadla. Konkrétně jde o průhledné ochranné štíty.

Klepněte pro větší obrázek

Druhý – „Janus Seat“ – zachází ještě dále. Prostřední sedadlo je totiž otočeno dozadu. Toto řešení je ovšem poněkud nepraktické v případě, že všichni tři lidé se znají (jde o příbuzné, kamarády atd.).

Klepněte pro větší obrázek

Jeho případná realizace by navíc vyžadovala kompletní předělání interiéru, protože na rozdíl od Glassafe se už nejedná pouze o relativně jednoduchý doplněk.

Dodejme, že tyto návrhy byly prezentovány necelé tři měsíce poté, co si  americký podnikatel Rick Pescovitz kvůli strachu z koronaviru vzal do letadla osobní „stan“.

Diskuze (13) Další článek: SSD budou mít brzy větší kapacitu. Samsung pracuje na 160vrstvých čipech NAND flash

Témata článku: Koronavirus, Technika, Budoucnost, Doprava, Letadla, Létání, Design, COVID-19, Materiál, Cestování, Avio, Štít, Sed, Sedadlo, Seat, Pocit bezpečí, Letadlo, InteriérElektromagnetické pušky jsou postrachem dronů ve válce. Vypadají jako ze sci-fi

Elektromagnetické pušky jsou postrachem dronů ve válce. Vypadají jako ze sci-fi

** Ukrajinské síly používají několik typů lehkých protidronových pušek ** Na fotografiích z bojů se nejčastěji vyskytují EDM4S a KVS G-56 ** Malý dron „sestřelí“ na vzdálenost až několika kilometrů

Jakub Čížek
UkrajinaZbraněUAVDrony
Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2