Šéf Roskosmosu složil poklonu Elonu Muskovi a pozval ho na návštěvu do svého domu

Generální ředitel kosmické agentury Roskosmos Dmitrij Rogozin se v nedávném rozhovoru pro CNN nečekaně pochvalně vyjádřil o Elonu Muskovi.

„Pan Elon Musk realizuje mnoho idejí a myšlenek, které jsme chtěli realizovat my, ale nedostali jsme se k tomu, protože po rozpadu Sovětského svazu se náš vesmírný program na nějakou dobu zastavil,“ uvedl.

„Respektujeme ho jako organizátora vesmírného průmyslu a jako vynálezce, který se nebojí riskovat,“ dodal.

Nečekaná změna rétoriky

Tyto výroky řadu lidí překvapili, neboť Rusko v současné době „pálí mosty“, resp. přerušuje vazby mezi mezinárodním společenstvím a svým vesmírným programem. Navíc v uplynulých letech Rogozin SpaceX opakovaně kritizoval.

Nyní však dokonce Muska pozval na návštěvu k sobě domů. Podle svých vlastních slov by s ním rád osobně diskutoval o tématech jako je „výzkum vesmíru, mimozemského života a toho, jak můžeme využít vesmír k zachování života na Zemi“.

CEO SpaceX a Tesly na tuto nabídku zatím veřejně nereagoval. Pravděpodobnost toho, že by ji přijal, však podle našeho názoru není příliš vysoká.

Titulní foto: Russian Presidential Press and Information Office, CC BY 4.0

Diskuze (53) Další článek: Už to nebudou rozmazávat… Nejnovější vysavače Roomba se umí vyhnout výkalům domácích mazlíčků. I kabelům

Témata článku: Vesmír, SpaceX, Země, Tesla, Elon Musk, Rusko, Sovětský svaz, Návštěva, Vesmírný program, Dmitrij Rogozin, Dům, Poklona, CNN, Roskosmos40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály