Šílení řidiči driftují v Teslách s vypnutými bezpečnostními funkcemi

Tesla nedávno vydala tzv. Dyno Mode. Tento skrytý režim vypne celou řadu bezpečnostních prvků včetně řízení stability či automatického nouzového brzdění.

Smyslem je, aby automobil mohl být otestován na dynamometru, tedy zařízení, které na první pohled připomíná běžecký pás a umožňuje měřit kroutící moment a otáčky hnacího ústrojí.

Electrek však nyní informoval o tom, že někteří šílení řidiči Dyno Mode začali používat za úplně jiným účelem  - doufají, že to z jejich vozů udělá „driftovací mašiny“.

Na internetu se již objevila videa, která tyto riskantní experimenty zachycují. Netřeba asi dodávat, že jde o opravdu špatný nápad. Bez aktivních bezpečnostních funkcí je totiž velmi jednoduché ztratit kontrolu nad vozidlem.

Navíc v Dyno Mode podle Electreku prakticky ani nedochází ke zvýšení výkonu. Za tímto účelem Tesla navrhla úplně jiný nástroj: Track Mode. I ten je ovšem určený pro jízdy na závodních okruzích, nikoliv veřejných komunikacích.

Diskuze (34) Další článek: Divočina skoro jako bitcoin: Akcie Tesly letí vzhůru neuvěřitelnou rychlostí

Témata článku: Technika, Bezpečnost, Internet, Elektromobily, Doprava, Tesla, Tesla Motors, TES, Funkce, Electreku, Bezpečnostní funkce, Kroutící moment, Řidič, Účel, Šil