Šílení řidiči driftují v Teslách s vypnutými bezpečnostními funkcemi

Tesla nedávno vydala tzv. Dyno Mode. Tento skrytý režim vypne celou řadu bezpečnostních prvků včetně řízení stability či automatického nouzového brzdění.

Smyslem je, aby automobil mohl být otestován na dynamometru, tedy zařízení, které na první pohled připomíná běžecký pás a umožňuje měřit kroutící moment a otáčky hnacího ústrojí.

Electrek však nyní informoval o tom, že někteří šílení řidiči Dyno Mode začali používat za úplně jiným účelem  - doufají, že to z jejich vozů udělá „driftovací mašiny“.

Na internetu se již objevila videa, která tyto riskantní experimenty zachycují. Netřeba asi dodávat, že jde o opravdu špatný nápad. Bez aktivních bezpečnostních funkcí je totiž velmi jednoduché ztratit kontrolu nad vozidlem.

Navíc v Dyno Mode podle Electreku prakticky ani nedochází ke zvýšení výkonu. Za tímto účelem Tesla navrhla úplně jiný nástroj: Track Mode. I ten je ovšem určený pro jízdy na závodních okruzích, nikoliv veřejných komunikacích.

Diskuze (34) Další článek: Divočina skoro jako bitcoin: Akcie Tesly letí vzhůru neuvěřitelnou rychlostí

Témata článku: Technika, Internet, Doprava, Bezpečnost, Elektromobily, Tesla Motors, Tesla, Řidič, Bezpečnostní funkce, Účel, TES, Kroutící moment, Electreku, Funkce22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

V žáru vášně, Osudová přitažlivost, Základní instinkt, Ďábelská svůdkyně, Nebezpečné hry, Dvojitý milenec. Exkurze do historie subžánru erotických thrillerů, v němž se napětí mísí se vzrušením.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

** Materiál „Kit 300“ představuje vizuální i termální kamufláž ** Dokáže zablokovat tepelné vyzařování maskovaného vojáka či třeba stroje ** Velký kus materiálu Kit 300 může ukrýt vozidlo až do velikosti Hummeru

Stanislav Mihulka
IzraelMateriálArmáda
Černobyl po 35 letech: Stále vypadá děsivě, elektřina se tu ale vyrábí dál

Černobyl po 35 letech: Stále vypadá děsivě, elektřina se tu ale vyrábí dál

** Uběhlo 35 let od tragické nehody v černobylské elektrárně ** Celá oblast je událostí stále silně poznamenaná ** Z Černobylu ale znovu teče elektřina – tentokrát solární

David Polesný
Elektrárna
Nový americký dělostřelecký systém zlomil rekord nejrychleji vystřeleným projektilem

Nový americký dělostřelecký systém zlomil rekord nejrychleji vystřeleným projektilem

** Nový dělostřelecký systém U.S. Army před časem zlomil rekord v rychlosti výstřelu ** Umožnila to speciální hnací náplň munice ** Za účelem jejího vývoje byl postavený pozoruhodný balistický simulátor (BSIM)

Stanislav Mihulka
RekordyZbraněArmáda