Škoda 1. září předvede Enyaq iV, svůj první elektromobil na platformě MEB. Takhle bude vypadat

Představení prvního elektromobilu Škoda na koncernové platformě MEB je naplánované na 1. září. Automobilka ale k modelu Enyaq iV postupně uvolňuje nákresy a maskované fotografie prototypů.

Škoda Enyaq iV bude SUV s délkou 4648 mm. I když některé z připravovaných variant pohonu budou mít náhon na všechna čtyři kola, přední a zadní náprava budou komunikovat elektronickou cestou. Nebude tedy potřeba středový tunel spojující nápravy mechanicky jako u jiných škodovek 4×4. Interiér by i díky tomu měl být vzdušný, s důrazem na prostor.

Ve voze nebude tradiční přístrojový štít. Měl by stačit malý displej před volantem a k němu head-up displej s rozšířenou realitou. Centrem přístrojové desky je 13" displej, o patro níž najdeme jen ta nejdůležitější fyzická tlačítka.

Enyaq iV bude pětimístný, dorazí také ve verzi RS a nabídne dvě karosářské varianty – klasické SUV a SUV-kupé, vycházející z konceptu Vision iV.

Při porovnání rozměrů má Enyaq nejblíže ke Kodiaqu. Největší rozdíl bude ve velikosti zavazadlového prostoru. Zatímco do SUV se spalovacím motorem se vejde objem 835/2065 l, u elektromobilu je kufr menší: 585/1711 l.

Enyaq ve variantě se zadním pohonem bude dostupný ve třech verzích lišících se kapacitou baterie, výkonem motorů na zadní nápravě, dojezdem (340–500 km) a zrychlením. K nejnižší variantě vybavené baterií 55 kWh nebude možné připojit přívěs. Dvě další verze budou k dispozici s pohonem 4×4: běžná a RS.

Škoda označuje elektrický Enyaq za svou novou vlajkovou loď. Škoda Superb oficiálně ztratí status vrcholného modelu automobilky. Start sériové výroby je plánován na konec letošního roku a uvedení na trh proběhne na začátku roku 2021. Enyaq iV bude vznikat v Mladé Boleslavi po boku konvenčních modelů se spalovacími motory.

Podrobné informace o Škodě Enyaq iV najdete na webu AutoRevue.

Diskuze (13) Další článek: Za 10¹¹⁰⁰ let exploduje vesmír. Výbuch bude trvat do roku 10³²⁰⁰⁰, načež vše pohltí dokonalá tma, spočítal teoretický fyzik

Témata článku: Elektromobily, Škoda, Enyaq iV, Enyaq, Mladá Boleslav, Elektromobil, Náprava, Pohon, Varianta, Enyaq iVa, SUV, MEB, Škoda Enyaq iV, Head-up, Kodiaq, Koncern, Škoda Superb, Platforma, Karo, Bude, Škoda EnyaqRecenze notebooku Umax VisionBook 15WU-I3. Bezkonkurenčně nejlevnější. Ale za jakou cenu?

Recenze notebooku Umax VisionBook 15WU-I3. Bezkonkurenčně nejlevnější. Ale za jakou cenu?

Umax se dlouho zaměřoval na notebooky s procesory Pentium a Celeron, nyní však nabízí 15,6" model osazený procesorem Intel Core i3.

Antonín Trčálek
UmaxTestyNotebooky
22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

V žáru vášně, Osudová přitažlivost, Základní instinkt, Ďábelská svůdkyně, Nebezpečné hry, Dvojitý milenec. Exkurze do historie subžánru erotických thrillerů, v němž se napětí mísí se vzrušením.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

** Materiál „Kit 300“ představuje vizuální i termální kamufláž ** Dokáže zablokovat tepelné vyzařování maskovaného vojáka či třeba stroje ** Velký kus materiálu Kit 300 může ukrýt vozidlo až do velikosti Hummeru

Stanislav Mihulka
IzraelMateriálArmáda
Nový americký dělostřelecký systém zlomil rekord nejrychleji vystřeleným projektilem

Nový americký dělostřelecký systém zlomil rekord nejrychleji vystřeleným projektilem

** Nový dělostřelecký systém U.S. Army před časem zlomil rekord v rychlosti výstřelu ** Umožnila to speciální hnací náplň munice ** Za účelem jejího vývoje byl postavený pozoruhodný balistický simulátor (BSIM)

Stanislav Mihulka
RekordyZbraněArmáda
Černobyl po 35 letech: Stále vypadá děsivě, elektřina se tu ale vyrábí dál

Černobyl po 35 letech: Stále vypadá děsivě, elektřina se tu ale vyrábí dál

** Uběhlo 35 let od tragické nehody v černobylské elektrárně ** Celá oblast je událostí stále silně poznamenaná ** Z Černobylu ale znovu teče elektřina – tentokrát solární

David Polesný
Elektrárna
Icarus zjemňuje podmínky. Permanentní ztráta postavy se hráčům nezamlouvala

Icarus zjemňuje podmínky. Permanentní ztráta postavy se hráčům nezamlouvala

Už jste také zařvali na nehostinné planetě bez možnosti pokračovat?

Michal Maliarov
IcarusSurvival