Škoda Enyaq iV jako smartphone na kolech. Podívejte se, co umí hlasová asistentka Laura

V roce 2019 se v palubních systémech automobilů značky Škoda začala objevovat hlasová asistentka, která slyší na povel „Okay, Lauro!“ Pochopitelně ji najdete i v novém elektromobilu Škoda Enyaq iV.

Laura je krásná technologie, ale také je to efektivní způsob, jak zvládnout narůstající počet funkcí, aniž by řidič musel procházet nabídky na dotykovém displeji. Když se s ní naučíte pracovat a od efektního hlasového povelu přejdete k přece jen rychlejšímu stisknutí tlačítka na volantu, opravdu vyřešíte řadu problémů ,aniž byste odlepili oči od silnice.

I ve videu uvidíte, že rozpoznání hlasu není dokonalé. Občas se nestane nic, občas Laura vymyslí nesmysl, ale většinou to funguje. Skvělý je přímo v infotainmentu integrovaný tutoriál, který přehledně představí jednotlivé funkce/povely. Porozumění celým větám sice není na takové úrovni, jako to umí Amazon Alexa nebo Google Assistant, ale důležité je, že Laura nebazíruje na přesně položené frázi.

Pusťte si také toto video, ve kterém jsme elektrickou Škodou Enyaq projeli:

Diskuze (9) Další článek: Tak trochu jiný level hraní

Témata článku: Technologie, Video, Umělá inteligence, Elektromobily, Doprava, Škoda, Hlasový asistent, Enyaq iV, Laura, Elektromobil, Dotykový displej, Povel, Google Assistant, Silnice, Škoda Enyaq iV, Enyaq iVa, Asistentka, LauroNašli jsme sondu z vodíkového balónu německých ozbrojených sil. Podobné dopadají na Česko každý den

Našli jsme sondu z vodíkového balónu německých ozbrojených sil. Podobné dopadají na Česko každý den

** Česko nekřižují pouze dopravní a nákladní letouny ** Každý den můžete na nebi potkat také hromadu radiosond ** Dnes se podíváme na jednu, která k nám doputovala až z Německa

Jakub Čížek
BastleníMeteorologie
Programování elektroniky: Krabičko, sepni kontakt a stáhni firmware

Programování elektroniky: Krabičko, sepni kontakt a stáhni firmware

Dnes si ukážeme, jak v Arduinu sepnout kontakt, o kterém nic moc nevíme, a jak dálkově aktualizovat firmware na čipech ESP8266 a ESP32.

Jakub Čížek
Pojďme programovat elektroniku