Škoda Enyaq iV jako smartphone na kolech. Podívejte se, co umí hlasová asistentka Laura

V roce 2019 se v palubních systémech automobilů značky Škoda začala objevovat hlasová asistentka, která slyší na povel „Okay, Lauro!“ Pochopitelně ji najdete i v novém elektromobilu Škoda Enyaq iV.

Laura je krásná technologie, ale také je to efektivní způsob, jak zvládnout narůstající počet funkcí, aniž by řidič musel procházet nabídky na dotykovém displeji. Když se s ní naučíte pracovat a od efektního hlasového povelu přejdete k přece jen rychlejšímu stisknutí tlačítka na volantu, opravdu vyřešíte řadu problémů ,aniž byste odlepili oči od silnice.

I ve videu uvidíte, že rozpoznání hlasu není dokonalé. Občas se nestane nic, občas Laura vymyslí nesmysl, ale většinou to funguje. Skvělý je přímo v infotainmentu integrovaný tutoriál, který přehledně představí jednotlivé funkce/povely. Porozumění celým větám sice není na takové úrovni, jako to umí Amazon Alexa nebo Google Assistant, ale důležité je, že Laura nebazíruje na přesně položené frázi.

Pusťte si také toto video, ve kterém jsme elektrickou Škodou Enyaq projeli:

Diskuze (9) Další článek: Před 430 tisíci lety explodoval nad Antarktidou stometrový asteroid. Jak to víme a proč se to může opakovat?

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,