Sledujte, jak raketa Falcon 9 vynese na oběžnou dráhu další várku satelitů Starlink

Aktualizace 15:15 podle nových informací by se mělo letět až ve čtvrtek ráno. Časy nicméně zůstávají stejné.

Dnes, tzn. ve středu 28. dubna by měla proběhnout mise Starlink 1-24, během níž raketa Falcon 9 vynese na oběžnou dráhu další várku satelitů pro konstelaci Starlink.

První stupeň rakety bude podle dostupných informací použit posedmé a diváci se mj. mohou těšit na pokus o jeho přistání na mořské plošině „Just Read the Instructions“.

Klepněte pro větší obrázek
Foto: Official SpaceX Photos, CC BY-NC 2.0

Pokud se SpaceX bude snažit zachránit i aerodynamické kryty, nechá je pouze vylovit z Atlantiku jednou či více loděmi, které se budou nacházet ve vzdálenosti cca 667 km od odpalovací rampy.

Začátek živého přenosu s českým komentářem Dušana Majera je naplánován na 5:30 hodin našeho času, vlastní start pak na 5:44.

Titulní ilustrační foto: Official SpaceX Photos, CC BY-NC 2.0

Diskuze (1) Další článek: Ohrozili návrat na Měsíc, jdou na ruku SpaceX a jednají neférově. Bezos podal stížnost na NASA kvůli Starship

Témata článku: SpaceX, Raketa, Vesmírné starty, Starlink, Satelit, Falcon, Official SpaceX Photos, Read the Instructions, Várka, Oběžná dráha, Dušan MajerNASA rozhodla. Člověka dopraví na Měsíc Starship od SpaceX

NASA rozhodla. Člověka dopraví na Měsíc Starship od SpaceX

** NASA překvapivě vybrala jen jednoho dodavatele pro výrobu lunárního modulu (Human Landing System) programu Artemis. ** Zakázku získala SpaceX se svou kosmickou lodí Starship.

Petr Kubala
HLSArtemisStarship
Realme 8 Pro je další nabíjecí rychlík. O rekord sice nebojuje, ale hlídá si zahřívání
Tomáš HolčíkJan Láska
Rychlé dobíjeníStřední třídaVideo
U.S. Navy prověřilo raketový stealth torpédoborec Zumwalt na rozbouřeném moři

U.S. Navy prověřilo raketový stealth torpédoborec Zumwalt na rozbouřeném moři

** Americké námořnictvo stále testuje svůj nový raketový stealth torpédoborec ** Zumwalt nedávno během cesty z Kalifornie na Aljašku proplul dvěma bouřemi ** Na Aljašce bude brzy následovat další fáze testů

Stanislav Mihulka
NámořnictvoLoděVojenství
Teac PD-301DAB-X: kompaktní CD přehrávač s DAB/FM tunerem pro konzervativce [test]

Teac PD-301DAB-X: kompaktní CD přehrávač s DAB/FM tunerem pro konzervativce [test]

Teac na konzervativní publikum, které doposud nesklouzlo k „počítačovému“ řešení se streamingem, ale přeci jen tu a tam už chce nějaké moderní možnosti. K dobrému základnímu CD přehrávači přidává možnost poslechu rádia a přehrávání digitální souborů.

Daniel Březina
Teac