Sledujte první testovací misi rakety Firefly Alpha

Na noc ze čtvrtka 2. září na pátek 3. září je předběžně naplánovaný start malé rakety Firefly Alpha, kterou vyrobila americká společnost Firefly Aerospace se sídlem v texaském Austinu.

Podle dostupných informací půjde o první testovací misi, jejímž hlavním cílem je raketu pořádně vyzkoušet a současně prohloubit zájem mladých lidí o kosmické lety.

Klepněte pro větší obrázek

Na palubě Firefly Alpha se bude nacházet náklad od různých vzdělávacích institucí, které v tomto případě za jeho dopravu na oběžnou dráhu nemusí nic platit.

Pokud tuto zajímavou událost chcete sledovat, nastavte si budík na 02:45 hodin našeho času. Právě v tuto hodinu totiž začne živý přenos s českým komentářem Dušana Majera.

Diskuze (4) Další článek: Šéf Roskosmosu popřel své dřívější výroky, podle nichž chce Rusko předčasně opustit Mezinárodní vesmírnou stanici

Témata článku: Technika, Doprava, Raketa, Vesmírné starty, Rak, Dostupná informace, TES, Kosmický let, Mise, Budík, Austin, Firefly Aerospace, Oběžná dráha, Živý přenos, Čtvrtka, Dušan Majer