Sledujte start čínské pilotované mise k modulu Tianhe

Čína po pěti letech opět uskuteční pilotovanou misi do vesmíru – a to v rámci procesu výstavby své nové stanice Tchien-kung 3. Její první modul Tianhe je již připraven.

Start nosné rakety Long March 2F by měl podle dostupných informací proběhnout ve čtvrtek 17.6. ve 3:20 hodin našeho času a to na kosmodromu Ťiou-čchüan.

Klepněte pro větší obrázek
Foto: 中国新闻网, CC BY 3.0

Výše jmenovaná raketa na oběžnou dráhu dopraví kosmickou loď Šen-čou 12 s tříčlennou posádkou. Ta následně vyrazí k Tianhe, kde by měli astronauti strávit celkem 3 měsíce.

Nedojde-li k nějakým změnám, živý přenos s českým komentářem Dušana Majera začne ve 3:05 hodin.

Titulní ilustrační foto: 中国新闻网, CC BY 3.0

Diskuze (1) Další článek: Co číst o prázdninách? Tady je pět knižních tipů od Billa Gatese

Témata článku: Vesmír, Čína, Vesmírné starty, Pilotovaná mise, Dostupná informace, Mise, Tianhe, Modul, Long March, Dušan Majer, Výstavba, Nosná raketa, StartTurecký nadzvukový dron MIUS dosáhne s ukrajinskými tryskovými motory rychlosti 1,4 machu

Turecký nadzvukový dron MIUS dosáhne s ukrajinskými tryskovými motory rychlosti 1,4 machu

** Společnost Baykar připravuje nadzvukový tryskový bojový dron MIUS ** Ten by mohl operovat z lodi TCG Anadolu ** MIUS by měl unést výzbroj o váze 1,5 tuny a pohybovat se rychlostí až Mach 1,4

Stanislav Mihulka
VojenstvíTureckoDrony
Youtuber vyhrál sázku nad fyzikem. Vozidlo poháněné větrem opravdu může jet rychleji, než je rychlost větru

Youtuber vyhrál sázku nad fyzikem. Vozidlo poháněné větrem opravdu může jet rychleji, než je rychlost větru

** Může se objekt poháněný větrem pohybovat rychleji než vítr? ** Youtuber Muller tvrdí, že ano. Fyzik Kusenko, že nikoli ** Uzavřeli proto sázku o deset tisíc dolarů. Jak to dopadne?

Karel Kilián
Fyzika