Sledujte start mise Starlink 1-17. A možná poletí i prototyp Starshipu SN10!

Aktualizováno 2.3.

A máme tu další odklad mise Starlink 1-17 kvůli špatnému počasí. Start proběhne nejdříve ve čtvrtek 4. března, čas bude ještě upřesněn.


Aktualizováno 1.3.

Mise Starlink 1-17 byla opět odložena, tentokrát na 3. března. Živý přenos by měl začít v 1:40 hodin našeho času.

Podobný osud potkal i „skok“ SN10 do výšky cca 10 kilometrů, který se podle aktuálně dostupných informací uskuteční nejdříve v ten stejný den jako start výše zmíněné mise, tzn. ve středu 3. března. Živý přenos je momentálně naplánován na 20:00 našeho času.


Na pondělí 1. března jsou předběžně naplánovány hned dva živé přenosy zajímavých událostí, které jistě potěší všechny milovníky vesmírné techniky. Jednou z nich je start mise Starlink 1-17, jenž by mělo být možné sledovat od 02:20 hodin našeho času:

Dotyčná mise byla již tolikrát posunuta, že „sklouzla“ nejen za Starlink 1-18, ale dokonce i za Starlink 1-19. Vyjde to konečně zítra? Na zodpovězení této otázky si budeme muset ještě několik hodin počkat.

Pokud ale nenastane další změna, uvidíme například pokus o přistání prvního stupně na mořské plošině.

Klepněte pro větší obrázek

Ve 20:00 hodin našeho času pak možná začne přenos dlouho očekávaného testovacího letu prototypu kosmické lodi Starship zvaného SN10. O tomto tématu vás však budeme informovat zvlášť.

Foto: Official SpaceX Photos, CC BY-NC 2.0

Diskuze (12) Další článek: Experti Googlu odhalili podrobnosti kritické chyby ve Windows, kterou Microsoft opravil v únoru

Témata článku: Technika, SpaceX, Starlink, Falcon, Raketa, Vesmírné starty, Starship, Prototyp, Přistání, Živý přenos, Hodina, Mise, Start, SpaceX Photos, Official SpaceX PhotosNejlepší programy na úpravu fotek: 11 ověřených tipů, placených i zdarma

Nejlepší programy na úpravu fotek: 11 ověřených tipů, placených i zdarma

** Vybrali jsme nejlepší programy pro úpravu fotek ve Windows ** Pokročilé grafické editory upraví fotografie k nepoznání ** Překvapivě použitelné jsou i aplikace na webu nebo dostupné zdarma

Karel Kilián
Grafický editorNejlepší programySoftware
Nejlepší program pro střih videa na doma: 9 video editorů, ze kterých si vyberete

Nejlepší program pro střih videa na doma: 9 video editorů, ze kterých si vyberete

** Pokročilé programy na doma stojí pár tisíc korun, jsou ale i zdarma ** Podpora 4K, hromada funkcí a efektové filtry jsou samozřejmostí ** Vybrali jsme 9 nejzajímavějších programů pro Windows

Stanislav Janů
Střih videaTipyNejlepší programySoftware
Jak nahradit webkameru: jde to telefonem, zadarmo a s lepším obrazem

Jak nahradit webkameru: jde to telefonem, zadarmo a s lepším obrazem

** Koronavirus donutil mnohé zaměstnance pracovat z domova ** V souvislosti s tím vzrostla poptávka po webových kamerách ** Webkameru ale nemusíte kupovat – stačí mobil a aplikace!

Karel Kilián
WebkameraMobilní telefonMobilní aplikace