SpaceX odložila start mise Transporter-1 na neděli. Kvůli počasí


Aktualizováno: Start je kvůli počasí odložen na neděli.

Na dnešní den, tzn. sobotu 23.1., je naplánován start mise zvané Transporter-1. SpaceX v rámci ní vynese na oběžnou dráhu několik desítek malých družic od různých zákazníků.

Jde o součást programu Small Satellite Rideshare (SSR), který Muskova společnost zahájila v srpnu roku 2019. SSR umožňuje malým satelitním operátorům ušetřit nemalé finanční prostředky: v případě Transporter-1 činí cena za náklad lehčí než 200 kg jen cca milion dolarů (každý další kilogram navíc stojí 5000 dolarů).

Klepněte pro větší obrázek

Dopravu družic do vesmíru zajistí raketa Falcon 9, jejíž první stupeň bude podle dostupných informací použit již popáté a měl by přistát na mořské plošině OCISLY.

Živý přenos s českým komentářem Dušana Majera začíná v 15:25 našeho času (nedojde-li k nějakým změnám):

Titulní ilustrační foto: European Space Agency, CC BY-SA 3.0 igo

Diskuze (6) Další článek: Evoluce, která baví: Test True Wireless sluchátek Jabra Elite 85t

Témata článku: SpaceX, Družice, Satelit, Falcon, Vesmírné starty, European Space Agency, Mise, Transporter, Dolar, Start, SSR, Dušan Majer, Satelitní komplety na Heureka.czDJI Mini 3 Pro: Tohle by mohl být nejlepší rekreační dron pro letošní léto

DJI Mini 3 Pro: Tohle by mohl být nejlepší rekreační dron pro letošní léto

** DJI představilo třetí generaci svých nejmenších dronů Mini ** A pozor, už to není žádné ořezovátko. Konečně dorazil autopilot ** Také ale výrazně poskočila cena

Jakub Čížek
DJIDrony
Jak stáhnout video z Youtube: 10 nejlepších nástrojů

Jak stáhnout video z Youtube: 10 nejlepších nástrojů

** Vybrali jsme deset nejlepších nástrojů pro stahování videa z YouTube ** Můžete si vybrat, jestli chcete aplikaci, doplněk do browseru nebo webovou službu ** Videa z YouTube poté můžete sledovat offline

Karel KiliánStanislav Janů
TipyNejlepší programy
Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co nového se zase objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co nového se zase objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce
Mapy GoogleStreet View
Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Ať už se chcete pochlubit fotkami z dovolené na velké obrazovce, nebo si přehrát video uložené na disku počítače, neobejdete se bez zrcadlení obrazovky. Ve výchozím stavu jej podporuje Windows i Android.

Stanislav Janů
NávodyTelevizeWindows