Sledujte start rakety Atlas 5 se satelitem SBIRS GEO 5

Aktualizace 18. května

Start byl přeložen na dnešní den. Okno se otevírá v 19:31 našeho času, živý přenos by měl začít o 16 minut dřív - tedy v 19:15.


Na dnešní den je naplánována další zajímavá událost: start rakety Atlas V, která do vesmíru vynese v pořadí již pátý satelit systému SBIRS (Space-Based Infrared System).

Výše jmenovaný systém provozují United States Space Force (USSF). Z dostupných situací plyne, že jeho posláním je poskytovat Američanům klíčové informace v oblasti protiraketové obrany.

Klepněte pro větší obrázek

SBIRS využívá satelity na geosynchronní oběžné dráze Země (GEO), senzory hostované na satelitech na vysoce eliptické oběžné dráze (HEO) a samozřejmě i pozemní zařízení pro zpracování a řízení dat.

Živý přenos s českým komentářem Dušana Majera by měl předběžně začít ve 19:20 hodin našeho času. O případných změnách se vás pokusíme včas informovat.

Titulní ilustrační foto: Paulo O, CC BY 2.0

Váš názor Další článek: Každý den zabijeme až 500 let vyplňováním testu CAPTCHA. Cloudflare má prý řešení

Témata článku: Technika, Vojenství, Země, USA, Raketa, Armáda, Satelit, Vesmírné starty, GEO, Dušan Majer, Živý přenos, Start, Start rakety, United Stát Space Force, Atlas, Oběžná dráha, SLE, USSFVampire The Masquerade - Swansong představuje Layshu z klanu Malkavian

Vampire The Masquerade - Swansong představuje Layshu z klanu Malkavian

Ve Swansongu si zahrajeme hned za trojici upírů z různých klanů. Nový trailer blíže představil Layshu od Malkavianů.

Martin Nahodil
Vampire: The Masquerade - SwansongOznámení
16 míst na mapách Googlu a Microsoftu, které nesmíte vidět. Nahradily je čtverečky a mlha

16 míst na mapách Googlu a Microsoftu, které nesmíte vidět. Nahradily je čtverečky a mlha

** Internet se roky bavil umělé rozčtverečkovanými místy v mapách ** Postupně jich ale ubývá, nebo se jedná o běžné chyby ** Výjimkou je Evropa. Tady čtverečkujeme až až

Jakub Čížek
Mapy GoogleMapy