Sledujte start rakety Atlas 5 se satelitem SBIRS GEO 5

Aktualizace 18. května

Start byl přeložen na dnešní den. Okno se otevírá v 19:31 našeho času, živý přenos by měl začít o 16 minut dřív - tedy v 19:15.


Na dnešní den je naplánována další zajímavá událost: start rakety Atlas V, která do vesmíru vynese v pořadí již pátý satelit systému SBIRS (Space-Based Infrared System).

Výše jmenovaný systém provozují United States Space Force (USSF). Z dostupných situací plyne, že jeho posláním je poskytovat Američanům klíčové informace v oblasti protiraketové obrany.

Klepněte pro větší obrázek

SBIRS využívá satelity na geosynchronní oběžné dráze Země (GEO), senzory hostované na satelitech na vysoce eliptické oběžné dráze (HEO) a samozřejmě i pozemní zařízení pro zpracování a řízení dat.

Živý přenos s českým komentářem Dušana Majera by měl předběžně začít ve 19:20 hodin našeho času. O případných změnách se vás pokusíme včas informovat.

Titulní ilustrační foto: Paulo O, CC BY 2.0

Váš názor Další článek: Každý den zabijeme až 500 let vyplňováním testu CAPTCHA. Cloudflare má prý řešení

Témata článku: Technika, Země, Vojenství, USA, Armáda, Raketa, Satelit, Vesmírné starty, Rak, USSF, SLE, Start rakety, Oběžná dráha, Atlas, Start, Dušan Majer, Živý přenos, GEO, United Stát Space Force, Satelitní komplety na Heureka.cz