Sledujte start rakety Falcon 9 s další várkou satelitů Starlink

Aktualizace 10.3.

Aktualizace 10:20 byl upřesněn a opraven čas zahájení živého přenosu.

Mise Starlink 1-20 byla odložena, protože SpaceX prý potřebuje více času na předstartovní kontroly. Posouvá se tedy i živý přenos, který by měl nově začít ve čtvrtek 11.3. v 09:00 našeho času – ovšem jen za předpokladu, že nedojde k dalším změnám.


Zítra, tzn. ve středu 10.3., by měla proběhnout mise Starlink 1-20, během níž raketa Falcon 9 od společnosti SpaceX vynese na oběžnou dráhu další várku satelitů pro poskytování připojení k internetu.

První stupeň rakety bude použit již pošesté. Diváci se mj. mohou těšit na pokus o jeho přistání na plovoucí plošině „Just Read the Instructions“ v Atlantském oceánu.

Klepněte pro větší obrázek
Foto: SpaceX Photos, CC0

Není bez zajímavosti, že tento konkrétní první stupeň v minulosti mj. pomohl dopravit astronauty NASA Boba Behnkena a Douglese Hurleyeho na Mezinárodní vesmírnou stanici.

Pokud start chcete sledovat, začátek živého přenosu s českým komentářem Dušana Majera je předběžně naplánován na 03:45 hodin našeho času:

Titulní ilustrační foto: Official SpaceX Photos, CC BY-NC 2.0

Diskuze (12) Další článek: Únorová aktualizace Windows 10 působí problémy se zálohováním a webkamerou

Témata článku: Technika, Internet, SpaceX, Raketa, Starlink, Satelit, Vesmírné starty, Připojení k internetu, Falcon, SpaceX Photos, Rak, SLE, Start rakety, Start, Bob Behnkena, DAL, Várka, Official SpaceX Photos, Read the Instructions, Atlantský oceán, Dušan Majer, Satelitní komplety na Heureka.cz