Sledujte start rakety Falcon 9 s další várkou satelitů Starlink

Další mise společnosti SpaceX je tady. Dnes ve 20:59 hodin našeho času by měla odstartovat raketa Falcon 9, která vynese do vesmíru pořadí již 28. várku satelitů Starlink.

Kromě nich však na palubě Falconu budou i další dvě družice od jiných firem. Ty poletí jako sekundární náklad.

Klepněte pro větší obrázek
Foto: Official SpaceX Photos, CC BY-NC 2.0

První stupeň rakety bude v případě této konkrétní mise použit teprve podruhé.  Diváci se mj. mohou těšit na pokus o jeho přistání na mořské plošině Just Read the Instructions.

Pokud chcete tuto zajímavou událost sledovat, poznamenejte si, že začátek živého přenosu s českým komentářem Dušana Majera je předběžně naplánován na 20:45 hodin.

Titulní ilustrační foto: Official SpaceX Photos, CC BY-NC 2.0

Váš názor Další článek: Gigabyte má nové SSD s rychlostí 7 GB/s. Díky masivnímu chladiči nezpomalí ani při dlouhém vytížení

Témata článku: Vesmír, SpaceX, Raketa, Starlink, Satelit, Falcon, Družice, Vesmírné starty, Dušan Majer, Start rakety, Várka, Official SpaceX Photos, SLE, Satelitní komplety na Heureka.czNa povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2
22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

V žáru vášně, Osudová přitažlivost, Základní instinkt, Ďábelská svůdkyně, Nebezpečné hry, Dvojitý milenec. Exkurze do historie subžánru erotických thrillerů, v němž se napětí mísí se vzrušením.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět