Sledujte start rakety Falcon 9 s další várkou satelitů Starlink

Sledujte start rakety Falcon 9 s další várkou satelitů Starlink

V úterý 14. září v ranních hodinách našeho času by společnost SpaceX opět měla vypustit raketu Falcon 9, jejímž úkolem bude vynést do vesmíru další satelity Starlink.

Tato konkrétní mise je zajímavá především tím, že přestože všechny dosavadní starty za účelem budování výše jmenované konstelace proběhly na Floridě, tentokrát se poletí z Kalifornie.

Klepněte pro větší obrázek

Cílem je totiž oběžná dráha se sklonem 70° vůči rovníku, na kterou lze z kalifornského kosmodromu dopravit náklad lépe. Kromě toho se podruhé staneme svědky v pořadí již desátého použití prvního stupně rakety.

Pokud tuto zajímavou událost chcete sledovat, poznamenejte si, že začátek živého přenosu s českým komentářem Dušana Majera je předběžně naplánován na 05:40 hodin.

Titulní foto: Official SpaceX Photos, CC BY-NC 2.0

Diskuze (3) Další článek: Jak funguje klimatizace a proč se doma nedá chladit otevřenou ledničkou

Témata článku: Vesmír, SpaceX, Starlink, Satelit, Raketa, Falcon, Vesmírné starty, Várka, Start rakety, Kalifornie, Official SpaceX Photos, Florida, Dušan Majer, Oběžná dráha, StartQuantic Dream možná pracuje na novém projektu z univerza Hvězdných válek

Quantic Dream možná pracuje na novém projektu z univerza Hvězdných válek

Tvůrci adventur Heavy Rain a Detroit: Become Human se vydávají do předaleké galaxie.

Michal Maliarov
Quantic DreamSpekulace
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
16 míst na mapách Googlu a Microsoftu, které nesmíte vidět. Nahradily je čtverečky a mlha

16 míst na mapách Googlu a Microsoftu, které nesmíte vidět. Nahradily je čtverečky a mlha

** Internet se roky bavil umělé rozčtverečkovanými místy v mapách ** Postupně jich ale ubývá, nebo se jedná o běžné chyby ** Výjimkou je Evropa. Tady čtverečkujeme až až

Jakub Čížek
Mapy GoogleMapy