Sledujte start rakety Falcon 9 se čtyřtunovou družicí Nilesat-301

Během zítřejšího dne, tzn. středy 8. června, by měl proběhnout další start rakety Falcon 9 společnosti SpaceX. Tentokrát bude jejím úkolem vynést na oběžnou dráhu čtyři tuny těžkou družici Nilesat-301.

Z dostupných informací plyne, že tato geostacionární telekomunikační družice je postavená na na platformě Spacebus 4000-B2 a měla by svým signálem pokrýt oblast Středního východu a severní Afriky. Bude nejen přenášet televizní i rozhlasové vysílání, ale i zajišťovat širokopásmové internetové služby.

Klepněte pro větší obrázek

Mezi další zajímavosti patří skutečnost, že první stupeň výše zmíněného Falconu 9 bude použit v pořadí již posedmé a následně se opět pokusí přistát na mořské plošině Just Read the Instructions.

Pokud tuto událost chcete sledovat živě, poznamenejte si, že začátek přenosu s českým komentářem Dušana Majera je předběžně naplánovaný na 22:50 hodin našeho času.

Titulní ilustrační foto: Official SpaceX Photos, CC BY-NC 2.0

Váš názor Další článek: Co vy na to: Kolik mobilních dat obvykle spotřebujete za měsíc?

Témata článku: SpaceX, Raketa, Družice, Falcon, Vesmírné starty, Severní Afrika, Oběžná dráha, Official SpaceX Photos, Dostupná informace, Start, Dušan, Střední východ, Start rakety, Rak, Dušan Majer, Telekomunikační družice