Sledujte start rakety Falcon 9 se sedmitunovou telekomunikační družicí

Foto: SpaceX, CC0
Sledujte start rakety Falcon 9 se sedmitunovou telekomunikační družicí | Foto:  SpaceX, CC0

Aktualizace 13.12.

Start byl na poslední chvíli odvolán kvůli dalším kontrolám systému. Další pokus se uskuteční dnes, opět v odpoledních hodinách našeho času. Živý přenos s českým komentářem můžete prostřednictvím Mall TV sledovat od 17:22:


Raketa Falcon 9 od společnosti SpaceX dnes v odpoledních hodinách našeho času vynese na oběžnou dráhu sedmitunovou telekomunikační družici Sirius XM-7. Ta ve flotile SiriusXM, poskytující rozhlasové programy zákazníkům v Severní Americe, nahradí družici XM-3.

dostupných informací plyne, že XM-7 disponuje obrovským anténním reflektorem, který přenáší signál přímo do rádií – tzn. bez nutnosti využívat antény na pozemských stanicích.

Klepněte pro větší obrázek
Foto: Praiselightmedia, CC BY-SA 4.0

Jak upozorňuje Dušan Majer, tato mise je zajímavá především tím, že v rámci ní poletí první stupeň Falconu 9 posedmé pro komerčního klienta  – což se zatím nikdy nestalo.

Raketa by měla odstartovat ze Space Launch Complex 40 na Cape Canaveral Air Force Station. Živý přenos s českým komentářem můžete prostřednictvím Mall TV sledovat od 17:19.

Diskuze (26) Další článek: Brave Today: Tak anonymní RSS čtečka, že sama nechce vědět, co vlastně čtete

Témata článku: Technika, SpaceX, Kosmonautika, Družice, Raketa, Satelit, Falcon, Vesmírné starty, Rádio, Mall TV, Telekomunikační družice, Severní Amerika, Český komentář, Start rakety, Živý přenos, Sirius, Dušan Majer, Tesmanian, SLE, Satelitní komplety na Heureka.czUS Navy vyvíjí pokročilé systémy elektronického boje pro menší lodě

US Navy vyvíjí pokročilé systémy elektronického boje pro menší lodě

** Společnost Northrop Grumman vyvíjí pro americké námořnictvo kompaktní verzi systému pro elektronický boj ** Tzv. SEWIP Block III je určen pro menší plavidla ** Verze SEWIP Block III Lite by měla rázně odpovídat hrozbám, jako jsou protilodní rakety, drony či letouny

Stanislav Mihulka
NámořnictvoLoděVojenství
Nedají si pokoj. Laciné kopie Samsungů Galaxy S22 znovu předběhly originál. Jejich nákupem se zaručeně spálíte

Nedají si pokoj. Laciné kopie Samsungů Galaxy S22 znovu předběhly originál. Jejich nákupem se zaručeně spálíte

** Ještě před premiérou můžete v ruce držet S22 Ultra... **...jenže to není Galaxy a Samsung ani náhodou ** Jak nenaletět na bombastické specifikace telefonů „za hubičku“?

Martin Chroust
AliExpressČínaKopie
Subvarianta omikronu BA.2 znepokojuje epidemiology. V Dánsku už tvoří skoro polovinu případů

Subvarianta omikronu BA.2 znepokojuje epidemiology. V Dánsku už tvoří skoro polovinu případů

** SARS-CoV-2 omikron má tři hlavní subvarianty: BA.1, BA.2 a BA.3 ** BA.2 je ještě nakažlivější než již tak značně infekční omikron. ** V Dánsku již tvoří polovinu všech případů nákazy omikronem

Karel Kilián
SARS-CoV-2Mutace
22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

V žáru vášně, Osudová přitažlivost, Základní instinkt, Ďábelská svůdkyně, Nebezpečné hry, Dvojitý milenec. Exkurze do historie subžánru erotických thrillerů, v němž se napětí mísí se vzrušením.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Práce na akci Watch Dogs: Legion jsou u konce. Žádné další updaty už nevyjdou
Radek Wunderlich
Watch Dogs LegionUbisoft
Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

** Materiál „Kit 300“ představuje vizuální i termální kamufláž ** Dokáže zablokovat tepelné vyzařování maskovaného vojáka či třeba stroje ** Velký kus materiálu Kit 300 může ukrýt vozidlo až do velikosti Hummeru

Stanislav Mihulka
IzraelMateriálArmáda