Sledujte start rakety Minotaur 1 s tajným nákladem

Aktualizováno 13:30 Start byl kvůli bouřkám v okolí kosmodromu posunut na 15:35 hodin našeho času. Pokud nebudou žádné další komplikace, živý přenos začne v 15:20.


Dnes ve 13:00 hodin našeho času by měl proběhnout další start rakety Minotaur 1. Ta na své palubě tentokrát bude mít tajný náklad.

Minotaur 1 je založen na vyřazených a konvertovaných armádních raketách Minuteman II. Není bez zajímavosti, že zatím poslední mise dotyčného ELS (expendable launch system) se uskutečnila v roce 2013, tedy před osmi lety.

Klepněte pro větší obrázek

V tomto konkrétním případě je zákazníkem National Reconnaissance Office (NRO), která má mj. na starost satelitní špionáž – což vysvětluje, proč nejsou k dispozici žádné oficiální informace ohledně toho, co přesně má být na oběžnou dráhu dopraveno.

Pokud tuto událost chcete sledovat živě, začátek přenosu s českým komentářem Dušana Majera je předběžně naplánován na 12:45 hodin. O případných změnách se vás pokusíme včas informovat.

Titulní foto: 02:24 4 ago 2013, Public domain

Diskuze (1) Další článek: Smrt Windows 10 je téměř jistá. Microsoft odhalil datum ukončení podpory verze Home a Pro

Témata článku: Raketa, Vesmírné starty, Public domain, Minot, Rak, Špionáž, NRO, Start, Náklady, Oficiální informace, Start rakety, Minuteman II, Dušan Majer, Elsa