Sledujte start rakety Minotaur 1 s tajným nákladem

Foto: 02:24 4 ago 2013, Public domain
Sledujte start rakety Minotaur 1 s tajným nákladem | Foto: 02:24 4 ago 2013, Public domain

Aktualizováno 13:30 Start byl kvůli bouřkám v okolí kosmodromu posunut na 15:35 hodin našeho času. Pokud nebudou žádné další komplikace, živý přenos začne v 15:20.


Dnes ve 13:00 hodin našeho času by měl proběhnout další start rakety Minotaur 1. Ta na své palubě tentokrát bude mít tajný náklad.

Minotaur 1 je založen na vyřazených a konvertovaných armádních raketách Minuteman II. Není bez zajímavosti, že zatím poslední mise dotyčného ELS (expendable launch system) se uskutečnila v roce 2013, tedy před osmi lety.

Klepněte pro větší obrázek

V tomto konkrétním případě je zákazníkem National Reconnaissance Office (NRO), která má mj. na starost satelitní špionáž – což vysvětluje, proč nejsou k dispozici žádné oficiální informace ohledně toho, co přesně má být na oběžnou dráhu dopraveno.

Pokud tuto událost chcete sledovat živě, začátek přenosu s českým komentářem Dušana Majera je předběžně naplánován na 12:45 hodin. O případných změnách se vás pokusíme včas informovat.

Titulní foto: 02:24 4 ago 2013, Public domain

Diskuze (1) Další článek: Smrt Windows 10 je téměř jistá. Microsoft odhalil datum ukončení podpory verze Home a Pro

Témata článku: Raketa, Vesmírné starty, Náklady, Oficiální informace, Minuteman II, NRO, Dušan Majer, Public domain, Start, Elsa, Start rakety, ŠpionážPřed 32 lety se začalo rodit Bluetooth. Znáte význam jeho tajemného loga?

Před 32 lety se začalo rodit Bluetooth. Znáte význam jeho tajemného loga?

** Bluetooth se mělo stát univerzálním rádiovým protokolem ** Univerzalita mu zůstala, v rychlosti jej ale překonalo Wi-Fi ** Jeho symbol a název sahá až do 10. století

Jakub Čížek
BluetoothTechnologie
Oko, do duše okno: Velikost zornice prozrazuje úroveň inteligence

Oko, do duše okno: Velikost zornice prozrazuje úroveň inteligence

** Kdo má širší zornice očí, má i výkonnější mozek ** Projeví se to při řešení nových problémů nebo při intenzivním soustředění ** Příčinou je zvýšená produkce norepinefrinu v mozkovém kmeni

Jaroslav Petr
ZrakMozek
Youtuber vyhrál sázku nad fyzikem. Vozidlo poháněné větrem opravdu může jet rychleji, než je rychlost větru

Youtuber vyhrál sázku nad fyzikem. Vozidlo poháněné větrem opravdu může jet rychleji, než je rychlost větru

** Může se objekt poháněný větrem pohybovat rychleji než vítr? ** Youtuber Muller tvrdí, že ano. Fyzik Kusenko, že nikoli ** Uzavřeli proto sázku o deset tisíc dolarů. Jak to dopadne?

Karel Kilián
Fyzika