Sledujte start rakety Proton-M s ruským laboratorním modulem Nauka

Sledujte start rakety Proton-M s ruským laboratorním modulem Nauka | Foto:  Mil.ru, CC BY 4.0

Dnes v odpoledních hodinách našeho času by raketa Proton-M po mnoha letech odkladů a technických potíží konečně měla dopravit do kosmu ruský laboratorní modul Nauka.

Dotyčný modul je určen pro Mezinárodní vesmírnou stanici (ISS). Podle dostupných informací v něm budou uloženy např. různé vědecké přístroje či zásoby.

Klepněte pro větší obrázek

Kromě Nauky se na palubě Proton-M bude nacházet rovněž evropský robotický manipulátor ERA. Ten by měl po své instalaci obsluhovat ruskou sekci ISS.

Start rakety z kosmodromu Bajkonur je předběžně naplánován na 16:58 hodin. Živý přenos s českým komentářem Dušana Majera jako vždy začne o něco dřív, konkrétně v 16:40 hodin.

Titulní foto: Mil.ru, CC BY 4.0

Váš názor Další článek: I u nás máme velkou show s drony. Stovka jich rozsvítila nebe nad Prahou

Témata článku: Mezinárodní vesmírná stanice, Raketa, Rusko, Vesmírné starty, Modul, Kosmos, ISS, Nauka, Era, Start rakety, Start, Dušan MajerNikola Tesla: Génius, který se neuměl prodat. Věděli jste, že studoval i v Praze?

Nikola Tesla: Génius, který se neuměl prodat. Věděli jste, že studoval i v Praze?

Nikola Tesla po sobě zanechal zhruba 700 vynálezů, z nichž mnohé změnily svět. Přesto se za života dostatečného uznání nedočkal. V červenci uplynulo 165 let od jeho narození.

Jan Spěšný
Motorola má odolný smartphone Defy. Spolupracovala na něm s výrobcem CATů
Jan Láska
Zvýšená odolnostStřední třídaVoděodolnost
Nejlepší a nejdůležitější filmy Sylvestera Stallona: Od porna až k Rambovi, Rockymu a Postradatelným

Nejlepší a nejdůležitější filmy Sylvestera Stallona: Od porna až k Rambovi, Rockymu a Postradatelným

Sylvester Stallone je vedle Arnolda Schwarzeneggera nejznámější hvězdou akční filmů. Od natočení prvního uplynulo už přes padesát let a v různých rolích se objevil už téměř v devadesáti filmech. Provedeme vás těmi nejdůležitějšími.

Jaromír Puk
Filmy a seriály