Sledujte živě: Raketa Sojuz 2.1b vynese do vesmíru další satelity OneWeb

Aktualizováno 28. května

Podle dostupných informací se nakonec poletí dnes v 19:38 hodin našeho času. Dušan Majer však v tuto dobu nebude u PC, takže živý přenos  – který by měl začít v 19:20 – místo něj bude komentovat Martin Gembec.


Aktualizováno 19:55 Start se odkládá kvůli technickým problémům. Nový termín zatím nebyl oznámen.

Na dnešní den je předběžně naplánovaný start rakety Sojuz 2.1b, jejímž úkolem je vynést na nízkou oběžnou dráhu další – v pořadí šestou – várku družic OneWeb.

OneWeb je telekomunikační společnost založena Gregem Wylerem, která sídlí ve Velké Británii a Spojených státech amerických. Stejně jako SpaceX, i ona chce poskytovat přístup k internetu „všem a všude“.

Klepněte pro větší obrázek

Konstelace OneWeb (dříve WorldVu) měla podle dostupných informací do roku 2021 čítat 650 družic. Tyto plány se ovšem v důsledku určitých komplikací poněkud zpozdily.

Start by se měl uskutečnit v 19:43 hodin našeho času na kosmodromu Vostočnyj na ruském Dálném východě. Nedojde-li k odkladu, živý přenos s českým komentářem Dušana Majera začne v 19:25.

Titulní foto: Главкосмос Пусковые Услуги - Glavkosmos Launch Services, CC BY-SA 4.0

Diskuze (4) Další článek: Týden Živě: Skoro všichni máte chytré hodinky a Microsoft měl zase Build

Témata článku: Vesmír, Internet, SpaceX, USA, Raketa, Velká Británie, Satelit, Družice, Připojení k internetu, Sojuz, Vesmírné starty, Dostupná informace, Dálný východ, Greg Wyler, OneWeb, Raketa Sojuz, SLE, Dušan Majer, Launch Services, Satelitní komplety na Heureka.czNa povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2
22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

V žáru vášně, Osudová přitažlivost, Základní instinkt, Ďábelská svůdkyně, Nebezpečné hry, Dvojitý milenec. Exkurze do historie subžánru erotických thrillerů, v němž se napětí mísí se vzrušením.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět