Šli byste v něčem takovém ven? Startup chce vyrábět obří filtrační helmy proti koronaviru

Startup VYZR Technologies spustil crowdfundingovou kampaň, která mu má umožnit zahájit výrobu obřích filtračních helem. Ty by měly své nositele ochránit před novým koronavirem SARS-CoV-2.

Součástí helmy je malý ventilátor cirkulující vzduch přes filtr splňující normu N95, která je ekvivalentem evropské třídy FFP2. VYZR Technologies prý již disponují funkčním prototypem.

Prodejní cena by měla činit 171 dolarů, tedy asi 4300 Kč. Některá zahraniční média nicméně připomínají, že o tom jak moc je N95 účinná proti SARS-CoV-2 se neustále vedou diskuse.

VYZR Technologies chce helmy prvním zájemcům začít dodávat již 30. května, což je dosti ambiciózní plán. Vzhledem k současné krizi ovšem lze předpokládat, že o ně zájem bude.

Ostatně, někteří lidé ze strachu před nemocí COVID-19 začali na veřejnost nosit i antibakteriologické obleky – i když podle odborníků to bez absolvování odpovídajícího školení nemá příliš velký význam.

Diskuze (12) Další článek: Blíž k hlavním zákazníkům. TSMC postaví v USA novou továrnu na 5nm čipy

Témata článku: Technologie, Koronavirus, Bezpečnost, Výzkum, COVID-19, Nositelnosti, Helm, COVID, Start-up, Nový koronavirus, Crowdfundingová kampaň, Funkční prototyp, HelmaRecenze filmu Duna. Kultovní sci-fi, na které určitě běžte do kina, než je zase zavřou

Recenze filmu Duna. Kultovní sci-fi, na které určitě běžte do kina, než je zase zavřou

Star Wars pro dospělé, u nichž nás režisér Denis Villeneuve přesvědčuje intenzitou a naléhavostí své autorské vize, jak zprostředkovat románovou mytologii.

Marek Čech
Recenze filmů
Sci-fi epos Starfield přibližuje v novém videu nebezpečnou zónu Settled Systems

Sci-fi epos Starfield přibližuje v novém videu nebezpečnou zónu Settled Systems

Galaxie vám bude otevřená, ale rozhodně nebude bezpečná.

Michal Maliarov
StarfieldVideo
Nová herní sluchátka Kraken V3 od Razeru vám budou vibrovat do uší

Nová herní sluchátka Kraken V3 od Razeru vám budou vibrovat do uší

Razer převádí řadu sluchátek Kraken do nové generace rovnou s několika novými modely.

Michal Maliarov
RazerSluchátka
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály