Koronavirus | Nositelnosti

Šli byste v něčem takovém ven? Startup chce vyrábět obří filtrační helmy proti koronaviru

Startup VYZR Technologies spustil crowdfundingovou kampaň, která mu má umožnit zahájit výrobu obřích filtračních helem. Ty by měly své nositele ochránit před novým koronavirem SARS-CoV-2.

Součástí helmy je malý ventilátor cirkulující vzduch přes filtr splňující normu N95, která je ekvivalentem evropské třídy FFP2. VYZR Technologies prý již disponují funkčním prototypem.

Prodejní cena by měla činit 171 dolarů, tedy asi 4300 Kč. Některá zahraniční média nicméně připomínají, že o tom jak moc je N95 účinná proti SARS-CoV-2 se neustále vedou diskuse.

VYZR Technologies chce helmy prvním zájemcům začít dodávat již 30. května, což je dosti ambiciózní plán. Vzhledem k současné krizi ovšem lze předpokládat, že o ně zájem bude.

Ostatně, někteří lidé ze strachu před nemocí COVID-19 začali na veřejnost nosit i antibakteriologické obleky – i když podle odborníků to bez absolvování odpovídajícího školení nemá příliš velký význam.

Diskuze (12) Další článek: Blíž k hlavním zákazníkům. TSMC postaví v USA novou továrnu na 5nm čipy

Témata článku: Koronavirus, Technologie, COVID-19, Bezpečnost, Výzkum, Nositelnosti, Nový koronavirus, Funkční prototyp, COVID, Start-up, Helm, Crowdfundingová kampaň, Helma


Určitě si přečtěte

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

** Srovnali jsme fixní LTE připojení od tuzemských operátorů ** Liší se rychlostmi, cenou i podmínkami ** Na co všechno dát pozor?

Lukáš Václavík | 35

Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Podrobný návod, jak hledat ve starých matrikách informace o předcích a nemuset při tom ani vstát od počítače. Základy internetové genealogie.

Marek Lutonský | 59

Porovnání deseti cloudových disků: kam a za kolik uložit 100 GB, 1 TB a 10 TB dat?

Porovnání deseti cloudových disků: kam a za kolik uložit 100 GB, 1 TB a 10 TB dat?

** Zjistili jsme, kam do cloudu nejvýhodněji uložíte data ** Vytvořili jsme žebříček cen deseti cloudových úložišť ** Ceny se liší - často i velice výrazně!

Karel Kilián | 105